Sāk projektēt Ģertrūdes ielas seguma atjaunošanu
Foto: F64

Uzsākta projektēšana nākamgad plānotajiem Ģertrūdes ielas seguma atjaunošanas un labiekārtošanas darbiem posmā no Aleksandra Čaka līdz Skolas ielai, portālu "Delfi" informē Rīgas domes Satiksmes departamentā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

2021. gada būvniecības sezonas sākumā tiks veikts ielas inženierkomunikāciju remonts, bet pēc tam – publiskās ārtelpas kvalitātes uzlabošanas darbi. Paredzēts līdzsvarot satiksmes organizāciju, atjaunot ielas segumu un apstādījumus, uzstādīt jaunus ielas labiekārtojuma elementus – soliņus, atkritumu urnas, augu konteinerus, kā arī novietnes riteņiem un mikromobilitātes rīkiem.

Šobrīd Satiksmes departaments kopā ar inženierkomunikāciju turētājiem, nevalstisko organizāciju "Pilsēta cilvēkiem," Rīgas Centra attīstības biedrību un apvienību "Apeirons" pārstāvjiem ir uzsācis darbu, lai izstrādātu projekta risinājumus un jau nākamgad Ģertrūdes ielu padarītu vizuāli pievilcīgāku, zaļāku un iedzīvotājiem draudzīgāku, norādīja Rīgas domes Satiksmes departamenta direktors Vitālijs Reinbahs.

Projekta risinājumu izstrāde sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām, inženierkomunikāciju turētājiem, kā arī, ņemot vērā plašākas sabiedrības ieteikumus, turpināsies līdz nākamā gada marta beigām.

Iedzīvotāji ir aicināti aizpildīt aptauju, iesūtot savu vērtējumu par šī brīža situāciju Ģertrūdes ielā un nepieciešamiem uzlabojumiem, kurus būtu vēlams iekļaut nākamgad paredzētajos ielas seguma atjaunošanas un labiekārtošanas darbos. Anketa ir pieejama šeit.

Pavasarī inženierkomunikāciju atjaunošanas darbus veiks SIA "Rīgas ūdens" un AS "Rīgas siltums," savukārt pēc tam tiks uzsākti ielas seguma atjaunošanas un labiekārtošanas darbi Ģertrūdes ielas posmā no A. Čaka līdz Skolas ielai.

Jau vēstīts, ka Ģertrūdes ielā dažādos posmos vairākas reizes ielas bruģī ir ielūzušas automašīnas. Pēc ģeofizikālās pārbaudes atklātas paaugstinātas mitruma zonas, taču tās neesot bīstamas.

Ar radiolokācijas metodi tiek veikta ielas pārbaude, noskaidrojot, kur un kādas inženierkomunikācijas ir bojātas, un kur potenciāli var veidoties izskalojumi un seguma deformācija. Konstatējot šādas zonas, tās tiek nekavējoties norobežotas un veiktas detalizētākas pārbaudes

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Rīgas dome Satiksme
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form