Sākas stirnu āžu medību sezona
Foto: Publicitātes attēli

Ar 1. jūniju sākas stirnu āžu medību sezona, bet stirnu kazu un kazlēnu medību sezona sāksies 15. augustā. Pēc Valsts meža dienesta (VMD) datiem Latvijā mīt 206 tūkstoši stirnu un tās drīkstēs medīt līdz 30. novembrim.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Stirnas tagad ir nelimitētie medījamie dzīvnieki. Taču medniekiem jāņem vērā, ka Medību likums noteic – stirnas atļauts medīt tikai reģistrētos medību iecirkņos, kuru platība ir vismaz 350 ha.

Šajā medību sezonā vēl būs atļauts medīt stirnas medību iecirkņos, kas ir mazāki par 350 ha, ja medību tiesību lietotāji līdz 2022. gada 1. aprīlim bija noslēguši sadarbības līgumu par stirnu medīšanas organizēšanu blakus esošajos medību iecirkņos un šī līguma kopiju iesnieguši Valsts meža dienestā. Tomēr dienests atgādina, ka ar nākamās medību sezonas sākumu, t.i., 2023. gada 1. aprīli, visi medību iecirkņi, kas ir mazāki par 350 ha, tiks izslēgti no Meža valsts reģistra.

Tas nozīmē, ka šajās medību platībās saskaņā ar Medību noteikumu prasībām turpmāk būs atļauts medīt tikai nelimitētos medījamos dzīvniekus, izņemot stirnas un mežacūkas.

Stirnu āžu medību sezona šogad sāksies 1. jūnijā, bet stirnu kazu un kazlēnu (vecums līdz vienam gadam), medību sezona sāksies 15. augustā, un stirnu medību sezona turpināsies līdz 30. novembrim.

VMD atgādina darbību secību pēc stirnas nomedīšanas:


  • nomedītās stirnas pārvietošanai nav nepieciešams ne savilcējs, ne kāda cita veida dokumentācija;

  • mednieks vienas dienas laikā pēc medībām informē medību tiesību lietotāja noteikto atbildīgo personu par nomedītajām vai ievainotajām stirnām;

  • atbildīgā persona vienas dienas laikā pēc medībām reģistrē nomedītās vai ievainotās stirnas nomedīto dzīvnieku reģistrācijas žurnālā (Medību noteikumu 2. pielikums), norādot arī dzīvnieka dzimumu un vecumu (jaunāks par gadu, jauns, vidēja, vecuma, vecs, nenoteikts). Reģistrācijas žurnālu iespējams aizpildīt vai nu papīra, vai arī elektroniskā formā, mednieks var izvēlēties sev ērtāko veidu;

  • mēneša laikā pēc medību sezonas beigām (t.i., 2023. gada aprīlī) atbildīgā persona iesniedz Valsts meža dienestam informāciju par nomedītajiem un ievainotajiem medījamajiem dzīvniekiem (t.sk. stirnām).

Valsts meža dienests norāda, ka vēlamās stirnu nomedīšanas apjoma proporcijas ir šādas: āži ne vairāk par 35%, kazas 35 līdz 50%, kazlēni 25 līdz 30% no kopējā nomedīšanas apjoma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pēc dienesta rīcībā esošās informācijas iepriekšējā, 2021./2022. gada, medību sezonā Latvijā tika nomedītas 35 344 stirnas. Dienests vērtē, ka šajā medību sezonā valstī mitinās 206 000 stirnu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Medības Valsts meža dienests
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form