Sākusies reģistrācija divos Rīgas pašvaldības bērnudārzos; vieta 300 bērniem
Foto: Rīgas dome

Divos jaunos bērnudārzos – Rīgas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē "Ozoliņš" un "Dzīpariņš" – sākusies reģistrācija, portālu "Delfi" informēja Rīgas domē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pieteikumus var iesniegt elektroniski valsts pārvaldes portāla Latvija.lv e-pakalpojumā "Bērna reģistrācija pirmsskolas iestāžu rindā".

Līdz 17. novembrim saņemtajiem pieteikumiem tiks piešķirts agrākais reģistrācijas datums un laiks, kāds bērnam ir uzrādīts elektroniskajā datubāzē. Savukārt tiem, kas būs reģistrēti no 18. novembra, piešķirs to reģistrācijas datumu un laiku, kad pieteikums saņemts.

Tāpat ir iespēja pieteikumus iesniegt klātienē, dodoties uz Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu, Rīgas pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centru vai Rīgas pilsētas dzimtsarakstu nodaļu, kur atbildīgo nozaru darbinieki tos reģistrēs elektroniskajā datubāzē.

Rīgas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē "Ozoliņš", kas atrodas Slāvu ielā 19, var pieteikt 200 bērnus no pusotra gada vecuma, tikmēr Rīgas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē "Dzīpariņš", kas atrodas Rūpniecības ielā 21, būs iespēja uzņemt 100 bērnus no pusotra gada vecuma.

Kopumā rindās uz pašvaldības pirmsskolas izglītību šogad gaida 829 bērni.

Pakāpenisku grupu darbību ir plānots uzsākt decembrī.

Abās minētajās pašvaldībai piederošajās ēkās šogad tika pabeigta pārbūve, ierīkojot jaunus bērnudārzus.

Darbi abās pirmskolas izglītības iestādēs tika īstenoti ar pašvaldības finanšu līdzekļiem, kā arī ņemot valsts budžeta aizņēmumu.

Projekta gaitā abās ēkās veikta telpu pārplānošana, visu inženiertīklu izbūve, apkures sistēmas nomaiņa un automatizācija, ventilācijas sistēmas izbūve, elektroinstalācijas un apgaismes ķermeņu nomaiņa, videonovērošanas sistēmas ierīkošana, ugunsaizsardzības sistēmas izbūve, ūdensvada un kanalizācijas tīklu nomaiņa, iebūvējamo mēbeļu izbūve, ārējo norobežojošo konstrukciju siltināšana, logu un ārdurvju nomaiņa, teritorijas labiekārtošana un rotaļu laukuma izbūve.

Kā ziņots, rindas pēc bērnudārziem galvaspilsētā ir sarukušas par aptuveni 56%. Tas skaidrojams ar samazinājumu pirmsskolas izglītības vecuma bērnu skaitā, kā arī salīdzinoši daudz bērnu šogad sākuši mācības sākumskolas posmā, līdz ar to atbrīvojuši vietas pašiem mazākajiem, portāls "Delfi" uzzināja Rīgas domē.

Sarukums esot panākts arī tādēļ, ka Rīgas pašvaldības līdzfinansējums privātajiem bērnudārziem ik gadu palielinās, līdz ar to vecāki var turpināt izmantot privāto pirmsskolu pakalpojumu. Tāpat daļa izdara izvēli par labu Pierīgas bērnudārziem, piemēram, gadījumā, ja maina dzīvesvietu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.