Šampētera sētniecei uzbrukušie suņi joprojām nav atrasti
Foto: Foto: Veiss

Suņi, kuri pagājušajā ceturtdienā Rīgā nokoda kādu Šampētera sētnieci, pazuduši bez pēdām, otrdien vēsta laikraksts "Neatkarīgā". Vietējie iedzīvotāji vairāk sliecas domāt, ka uzbrucēji bijuši sargsuņi, nevis vainotie klaiņotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šampētera ielas vakaros ir tukšas – iedzīvotāji baidās, ka arī viņiem varētu uzbrukt suņi, kuri pagājušajā nedēļā saplosīja uzņēmuma "NP Business Centre" sētnieci. Sarunā ar laikrakstu rajona iedzīvotāji stāstījuši, ka dienas gaišajā laikā pie vietējā veikala "Maxima" bieži spieto viens vai divi noplukuši bezsaimnieka suņi, taču tie, visticamāk, slepkavības darbos nav vainīgi. Analizējot notikušo, arī eksperti secina, ka cilvēkam uzbrukt varēja vienīgi sargsuņi.

"Ziniet, par mums klaji ņirgājas, jo meklē to, kā nav – klaiņojoši suņi te nekad nav bijuši. Kamēr televīzijā vai internetā nepateiks, ka vainīgie suņi ir likvidēti, visi baidīsies. Tagad vakaros cilvēki vairs neiet ārā," laikrakstam stāstījusi tuvējā pārtikas veikala pārdevēja Olita. Viņa atceras gadījumu, kad rūpnīcas suņi ielenkuši kaimiņieni, kura no rīta devusies uz darbu. "Ja garām nebūtu gājuši divi vīrieši, varēja notikt viss! Esmu pārliecināta, ka sētnieci suņi nokoda, nevis viņa nomira ar sirdstrieku, kā tas izskanējis medijos. Videonovērošanas ieraksti parāda, ka suņi rūpnīcas teritorijā pa žoga apakšu ielīda ap 11 dienā, bet prom viņus dabūja tikai pēc vieniem. Viņi sievieti sargāja kā medījumu un bruka virsū arī teritorijas īpašniekam, kuram nācās izšaut, lai suņus aizbiedētu," stāstījusi Olita.

Versijas par to, vai policija Šampētera rūpnīcu teritorijas ir pārbaudījusi, ir pretrunīgas. "Dr. Beinerta" veterinārās klīnikas administratore Ilona laikrakstam apliecinājusi, ka negadījuma dienā nedz policiju, nedz klīnikas pārstāvjus rūpnīcas teritorijā neielaida. "Gājām kopā ar policiju, un mums teica, ka teritorija ir privātīpašums, ka tur mums nav, ko darīt un ka tur neviena nav. Taču pēc iedzīvotāju teiktā uzzinājām, ka agrāk tur suņi ļoti traucējuši – naktīs gaudojuši, taču mēs nevienu neredzējām," sacījusi klīnikas pārstāve. Viņa esot pārsteigta, ka uzbrukums noticis tieši Šampēterī, jo tur nekad nav bijuši izsaukumi par klaiņojošiem dzīvniekiem – Rīgas karstie punkti ir Bolderāja un Vecmīlgrāvis. "Turklāt klaiņojošie suņi parasti nav agresīvi, viņi drīzāk ir nobijušies. Nikni ir autostāvvietu sargsuņi, jo viņi tam ir domāti," laikrakstam norādījusi eksperte.

Turpretī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes preses pārstāvis Toms Sadovskis laikrakstu mierinājis, ka policijai rūpnīcu teritoriju apsekot ir izdevies. Tomēr justies pasargāti iedzīvotāji nevar– vainīgie suņi nav atrasti. "Negadījumam bija aculiecinieks, un mēs apkārtējās teritorijās pārbaudījām vairākas vietas, kur varētu būt sargsuņi, taču viņš neatpazina tos dzīvniekus, kuri uzbruka sētniecei," sacījis Sadovskis.

Par notikušo ierosināta krimināllieta pēc Krimināllikuma 13. nodaļas – par nodarījumiem pret personas veselību, mirušajai sētniecei veiks ekspertīzi. Neoficiāla informācija liecina, ka sievietei bijusi nokosta plauksta, sakosta roka un kāja, noplēstas drēbes un norauts skalps. Pēc policijas domām, visticamāk, vainīgi ir klaiņojoši bezsaimnieka suņi, taču Sadovskis uzsvēris, ka pārbaudīta tiek arī versija, ka uzbrucēji bija suņi ar saimnieku.

Apsekojot Šampētera apkārtni, "Neatkarīgā" nemanīja klaiņojošu suņu barus, tikai vienu noplukušu četrkāji, kurš stāvēja pie veikala "Maxima". "Viņi parasti klaiņo pa vienam, pa diviem, spieto pie veikala. Ja tur vairāk dzērāji grozās un sāk jokus dzīt, gadās, ka viņi iekampj," novērojusi vietējā iedzīvotāja Vita. Tomēr dzīvnieku patversmes "Dzīvnieku draugs" direktore Solvita Vība apšauba, ka sētniecei būtu uzbrukuši šie četrkāji. "Grūti iztēloties mistisku suņu baru, jo, ja tāds patiešām eksistē, mēs to būtu pamanījuši," teikusi Vība. "Man šķiet, ka vainīgi ir apsardzes suņi, kuri uz konkrētu brīdi bija izmukuši un tad aizskrēja atpakaļ teritorijā, un tāpēc viņus nevar atrast," laikrakstam sacījusi Vība.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form