'Saskaņa' izstrādājusi rīcības plānu 'mazākumtautību izglītības deficīta mazināšanai'
Foto: Shutterstock

"Saskaņas" valde ir apstiprinājusi politiskās partijas izstrādāto rīcības plānu mazākumtautību izglītības jautājumā, kas paredz strādāt pie "mazākumtautību izglītības deficīta mazināšanas".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā informēja "Saskaņas" pārstāvji, politiskā spēka deputāti uzskata, ka izglītības reformas rezultātā ieviestais tiesiskais regulējums ierobežo mazākumtautību valodu lietojumu mācību procesā, veicinot bērnu likumisko interešu neievērošanu.

"Deputāti nemainīgi ir aizstāvējuši iedzīvotāju brīvo izvēli apgūt izglītību mazākumtautību valodās, vienlaikus nodrošinot attiecīgo mazākumtautību iespējas saglabāt savu identitāti izglītības procesā," norādīts politiskā spēka paziņojumā.

Partijas valde ir vienojusies par sešiem uzdevumiem, lai panāktu uzlabojumus mazākumtautību izglītības jomā. Nolemts atbalstīt "Latvijas Krievu mācībvalodas skolu atbalsta asociācijas" un citu biedrību un nevalstisko organizāciju, kuras specializējas mazākumtautību izglītības jautājumos, darbību.

"Saskaņas" pašvaldību deputātiem uzdots līdz 31. janvārim apkopot informāciju par izglītības kvalitātes dinamiku pamatskolās, attiecīgās ziņas prasot savas pašvaldības Izglītības pārvaldei. Partija arī apņēmusies atbalstīt reliģisko organizāciju un konkrēti vecticībnieku iniciatīvas mazākumtautību valodu jautājumos.

Politiskais spēks arī uzticējis konkrētus uzdevumus saviem vadošajiem Saeimas politiķiem. Deputātam Vjačeslavam Dombrovskim (S) uzdots sniegt atbalstu vecāku iniciatīvām izglītības sistēmas deficītu kompensēšanai, kā arī atbalstīt iniciatīvas par izglītības kvalitātes nodrošināšanu visās skolās, kas realizē gan latviešu, gan mazākumtautību izglītības programmas.

"Saskaņas" valdes priekšsēdētājam, Saeimas deputātam Jānim Urbanovičam uzdots koordinēt darba organizāciju mazākumtautību skolu jautājumā.

Kā ziņots, arī 2020. gadā skolās turpināsies pāreja uz mācībām valsts valodā, norādīja Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāve Inta Bērziņa.

Bērziņa stāstīja, ka no 2020./2021. mācību gada vispārējās izglītības iestādēs 10.klasē un no 2021./2022. mācību gada 11. klasē visi vispārizglītojošie priekšmeti tiks pasniegti latviešu valodā, saglabājot mazākumtautību skolēniem iespēju dzimtajā valodā apgūt mazākumtautību valodu, literatūru un ar kultūru un vēsturi saistītus priekšmetus.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Izglītība Izglītības un zinātnes ministrija Saeima
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form