'Saskaņa' plāno Ušakova nomaiņu ar Rozentāli, vēsta laikraksts
Foto: LETA

Partija "Saskaņa" varētu apsteigt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un pati atsaukt Rīgas mēru Nilu Ušakovu (S), viņa vietā virzot Baibu Rozentāli (S). Par to organizācijas valdē tiks lemts šonedēļ, otrdien vēsta laikraksts "Neatkarīgā".

Kā ziņo laikraksts, "Saskaņas" līderi apzinās to, cik sarežģītu situāciju partijai kopumā saistībā ar Ušakovu padarījuši notikumi "Rīgas satiksmē" un Valsts kontroles konstatētie pārkāpumi pilsētas ceļu uzturēšanas sistēmā.

Līdz ar to "Saskaņas" valde varētu izvērtēt Rīgas domes Sociālo lietu komitejas priekšsēdētājas Rozentāles kandidatūru mēra amatam. "Partijā pastāv uzskats, ka viņa ir pietiekami pieredzējusi, lai varētu tikt galā ar Ušakova atstāto mantojumu," raksta laikraksts.

Ziņots, ka no partijas "Saskaņa" saraksta Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās kandidēs Rīgas mērs Ušakovs un bijušais vicemērs Andris Ameriks (GKR), iepriekš vēstīja LTV raidījums "Panorāma".

Iepriekš Ušakovs paudis, ka savu politisko karjeru ar EP šobrīd nesaista. Abi kandidāti par piedalīšanos Eiropas Parlamenta vēlēšanās izlēmuši aizvadītās nedēļas nogalē.

Pagaidām vēl nav pieņemts lēmums, vai abi startēs no "Saskaņas" saraksta, vai arī tas būs kopējais "Saskaņas - Gods kalpot Rīgai" saraksts.

"Saskaņas" valde jau bija vienbalsīgi kandidēšanai ar pirmo numuru izraudzījusies Saeimas deputātu Vjačeslavu Dombrovski, kurš tagad, visticamāk, vairs nekandidēs, norāda televīzija. Paredzams, ka jau šonedēļ partijas valde apstiprinās jauno kandidātu sarakstu, lai nākamnedēļ to iesniegtu Centrālajai vēlēšanu komisijai.

25. maijā Latvijā notiks EP vēlēšanas, kurās balsstiesīgie iedzīvotāji izvēlēsies astoņus jaunus pārstāvjus EP. Oficiālā kandidātu sarakstu iesniegšana EP vēlēšanām notiks no 2019. gada 6. līdz 21. martam.

Tags

Gods kalpot Rīgai Rīgas dome Saskaņa Valsts kontrole

Comment Form