'Saskaņai' un satelītiem iespaidīgus ziedojumus atvēlējuši trīs maksātnespējīgi ļaudis
Foto: LETA

Partija "Saskaņa" pagājušajā gadā ziedojumos saņēmusi 76 000 eiro, biedra naudās 27 000. Ražīgs šis gads bija arī "Saskaņas" satelītorganizācijām – partijas birojā reģistrētā Nila Ušakova (S) bijušās dzīvesbiedres Jeļenas Ušakovas jauniešu organizācijai "Young.lv" ziedoti 70 000 eiro, bet organizācijai, kas rīko Uzvaras dienas svinības "9.maijs.lv" – 149 000 eiro, vēsta "TV3" raidījums "Nekā personīga".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Raidījums vēsta, ka, pārskatot "Saskaņas" ziedotāju sarakstus, atrodamas trīs "interesantas" – maksātnespējīgas personas, kas spējušas ziedot partijai tik daudz naudas, ka pašiem pāri nav palicis nekādiem tēriņiem.

Viens no tiem ir Arturs Pravs, kurš ir "Saskaņas" Rīgas koordinators. Par maksātnespēju pasludināts 2015.gada novembrī. Strādā kanalizācijas uzņēmumā "KTE", kur pēc gada pārskata spriežot, alga nepārsniedz 1000 eiro mēnesī. Bankām bija palicis parādā 16 000 eiro. Pravam atļauts iziet bankrota procedūru, kas prasa pāris gadus atdot kredītsaistību segšanai trešdaļu no ienākumiem. Tiesas materiāli liecina, ka Pravs to godprātīgi darījis. Taču pirms maksātnespējas pasludināšanas vēl paspējis samaksāt 5000 eiro biedra naudā partijai "Saskaņa" un organizācijai "Young.lv" – 2000 eiro ziedojumā. Sanāk, ka partijai un sabiedriskajai organizācijai viņš atdevis vēl vairāk, nekā bija viņa ieņēmumi, atzīmē "TV3".

Maksātnespējas administratore Lauma Dzelzīte bija pieprasījusi Prava kontu izrakstus. Viņa tur nav atradusi maksājumus ne partijai, ne "Young.lv". Administratore sarunā ar "Nekā personīga" pieļāva, ka maksājumus saskaņietis būtu varējis veikt arī skaidrā naudā.

Jūlija Maļika Grundāne, kas ir "Saskaņas" aktīviste. Pēc tiesas materiāliem spriežot, viņa ir maksātnespējīga no 2012.gada novembra. No savas 715 eiro algas, viņa ik mēnesi parāda atmaksai atvēlējusi 230 eiro. Atlikušie 500 eiro ienākumi viņai ļāvuši 2015.gadā organizācijai "Young.lv" ziedot 11 500 eiro, 1950 eiro "Saskaņai" un tādu pašu summu atvēlēt organizācijai "9.maijs.lv". Kopā ziedojumos viņa atvēlējusi 15 000 eiro, jeb summu, kas divas reizes pārsniedz viņas iztikas līdzekļus.

Un visbeidzot Maksims Tolstojs, kurš ir "Saskaņas" Rīgas domes frakcijas priekšsēdētājs un maksātnespējīgs no 2014.gada novembra. Pēc parāda samaksāšanas, viņam ik mēnesi palika 1700 eiro. Un ar šiem ienākumiem pietika, lai Tolstojs "Saskaņai" 2015.gadā būtu ziedojis 1995 eiro, biedru naudā partijai samaksājis 5760 eiro, organizācijai "Young.lv" atvēlējis 8991eiro un "9.maijam" – 9676 eiro. Kopā 26 422 eiro, kas izdalot pa mēnešiem ir 2 201 eiro jeb par 500 eiro vairāk, nekā viņa ieņēmumi.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form