Satversmes tiesa ierosinājusi lietu par plānoto Auces novada pievienošanu Dobeles novadam
Foto: DELFI

Satversmes tiesa (ST) ierosinājusi lietu par plānoto Auces novada pievienošanu Dobeles novadam administratīvi teritoriālās reformas gaitā, informē ST.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lieta ierosināta pēc Auces novada domes pieteikuma. Saeima 2020. gada 10. jūnijā pieņēma Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu. Tā pielikums noteic administratīvās teritorijas, to administratīvos centrus un teritoriālā iedalījuma vienības. Saskaņā ar to Dobeles novadā ietilpst Auces pilsēta, Bēnes, Īles, Lielauces, Ukru, Vecauces un Vītiņu pagasts.

Auces novada dome uzskata, ka apstrīdētās normas aizskar tās tiesības, jo ar šīm normām Auces novads kā patstāvīga pašvaldība beigs pastāvēt, un tajā pašlaik ietilpstošās teritoriālā iedalījuma vienības – Auces pilsēta, Bēnes, Īles, Lielauces, Ukru, Vecauces un Vītiņu pagasts – tiks pievienotas Dobeles novadam, pienācīgi nepamatojot, kāpēc Auces novads nav saglabājams kā patstāvīga pašvaldība. Pieņemot apstrīdētās normas, Saeima esot pārkāpusi labas likumdošanas un pašvaldības principu, tāpat neesot ievērojusi subsidiaritātes principu un neesot pienācīgi konsultējusies ar Auces novada domi un novada iedzīvotājiem.

ST uzaicinājusi Saeimu līdz 2021. gada 6. martam iesniegt tiesai atbildes rakstu ar lietas faktisko apstākļu izklāstu un juridisko pamatojumu.

Lietas sagatavošanas termiņš ir 2021. gada 6. jūnijs.

Par lietas izskatīšanas procesa veidu un datumu tiesa lemj pēc lietas sagatavošanas.


Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Novadu reforma Dobele Satversmes tiesa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form