SBRE: Ažiotāža par Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa būvdarbu kavēšanos rada neizpratni
Foto: Publicitātes foto

Pēkšņā ažiotāža par iespējamiem Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas jaunā korpusa pirmās kārtas būvniecības termiņa pagarinājumiem, kas esot radušies būvnieku dēļ, rada neizpratni, sacīja pilnsabiedrības SBRE projekta vadītājs Valdis Koks.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Jau oktobrī objekts bija tādā fiziskā gatavībā, lai slimnīca savas iekārtas varētu sākt uzstādīt. Gribu uzsvērt – nekas no mūsu, būvnieku, plāniem nav mainījies, ja formāli kāda no institūcijām nekavēs procedūras, ekspluatācijā plānojam nodot līdz šī gada beigām," sacīja Koks.

Viņš norādīja, ka jau oktobrī tika uzsākta jaunā korpusa nodošanas procedūra, un pa šo laiku ir gan testētas un pieregulētas iekārtas un sistēmas, gan pieprasīti un saņemti formālie atzinumi.

"Runājot par iespējamo soda naudu trīs miljonu eiro apmērā – tā ir neprecīza informācijas un līguma noteikumu interpretācija. Saskaņā ar līgumu soda nauda no atlikušajiem neliela apjoma nepabeigtajiem darbiem nevarētu pārsniegt 100 000 eiro," piebilda Koks.

Jau ziņots, ka Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas valdes locekle Arta Biruma šodien informēja, ka jaunā korpusa pirmās kārtas būvniekam – pilnsabiedrībai SBRE – varētu nākties par būvdarbu kavēšanos maksāt līgumsodu aptuveni trīs miljonu eiro apmērā. Viņa gan norādīja, ka precīzāki aprēķini varētu būt tuvākajā laikā, jo par šo jautājumu vēl notiek sarunas ar būvniekiem.

Kā otrdien, 29. novembrī, Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē stāstīja slimnīcas Jaunās būvniecības daļas vadītājs Jānis Komisārs, būvdarbi objektā tuvojas noslēgumam. Esot izbūvētas iekšējās un ārējās konstrukcijas, inženiertehniskās sistēmas, kā arī paveikti citi svarīgi darbi. Šobrīd noslēguma fāzē esot iekšējie apdares darbi.

Komisārs prognozēja, ka jaunā korpusa pirmo kārtu būvnieks ekspluatācijā nodos 2017. gada janvārī, savukārt ēkas ekspluatāciju varēs sākt no nākamā gada aprīļa.

Kā Saeimas komisijas sēdē norādīja Biruma, riski zaudēt Eiropas Savienības (ES) finansējumu ir mazi, jo nodošanas termiņu var pagarināt līdz 2019. gada martam. Tomēr par konkrētiem termiņiem slimnīca varēšot runāt tad, kad būve tiks pieņemta ekspluatācijā.

Šāda atbilde gan neapmierināja Saeimas deputātus un arī Finanšu ministriju (FM). FM aicināja sniegt slimnīcu patiesu un reālistisku informāciju, lai vajadzības gadījumā termiņus ar Eiropas Komisiju būtu iespējams pagarināt laicīgi. Arī Inguna Sudraba (NSL) norādīja, ka nākamā gada martā termiņus pagarināt būs par vēlu, tāpēc to vajag darīt jau tagad.

Uz to Veselības ministrijas (VM) parlamentārais sekretārs Jānis Trupovnieks (ZZS) atbildēja, ka neviens vēl pagaidām konkrētus termiņus nosaukt nevar un to būšot iespējams izdarīt decembra beigās. Viņš uzsvēra, ka ministrija seko līdzi projekta realizācijai.

Jau ziņots, ka sākotnēji tika paredzēts, ka būvnieks Stradiņa slimnīcai jauno korpusu sāks nodot 17. oktobrī, tomēr darbi ir iekavējušies.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Stradiņa slimnīca
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form