"Saskaņas Centra" Saeimas frakcija lūgusi Valsts prezidentu Valdi Zatleru nodot Saeimā otrreizējai caurlūkošanai grozījumus likumā "Par valsts pensijām", kas paredz pensiju indeksācijas atcelšanu šogad.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ja prezidents neizmantos viņam piešķirtās tiesības atgriezt likumprojektu Saeimai otrreizējai caurlūkošanai, "Saskaņas Centrs" apstrīdēs grozījumus Satversmes tiesā.

Pensiju indeksācijas atcelšanu valdības koalīcija pamatoja ar to, ka 2009.gada otrajā pusē, iespējams, veidošoties iztrūkums citā Valsts sociālās apdrošināšanas speciālā budžeta sadaļā - Nodarbinātības speciālajā budžetā, no kura maksā bezdarbnieku pabalstus.

"Nav saprotams kāpēc parādījās nepieciešamība atteikties no pensiju indeksācijām! Ministru kabinets plāno saņemt papildus līdzekļus sociālajā budžetā, pārdalot valsts pensiju budžetu otrā līmeņa pensijām, novirzot otrajam līmenim nevis likumā paredzētos 8% no Valsts pensiju speciālā budžeta, bet gan tikai 2%, kas ļaus kārtējām pensiju izmaksām 2009.gadā papildus izlietot 106 miljonus latus. Tajā pašā laikā aprīļa pensiju indeksācijai papildus no valsts budžeta būtu nepieciešami tikai 10 miljoni latu", stāsta Saeimas "Saskaņas Centra" frakcijas deputāts Andrejs Klementjevs.

"Nobalsojot par pensiju indeksāciju atcelšanu, Saeimas vairākums faktiski pieņēma lēmumu ar atpakaļ ejošu datumu. Indeksācija tiek veikta ņemot vērā pagājušo laika periodu. Tāpēc aprīļa Indeksācija bija paredzēta sakarā ar dzīves dārdzības pieaugumu pēdējā pusgada laikā. Mēs uzskatām, ka Saeima, atceļot pensiju indeksācijas ir pārkāpusi Tiesiskās paļāvības principu.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form