SC rosina piešķirt Triju Zvaigžņu ordeni vecticībnieku garīdzniekam Aleksijam Žilko
Foto: LETA

Politiskās apvienības "Saskaņas centrs" 10. Saeimas frakcija iesniegusi Valsts prezidenta kancelejas Ordeņu kapitulam lūgumu apbalvot ar Triju Zvaigžņu ordeni Latvijas Vecticībnieku Pomoras baznīcas Centrālās padomes priekšsēdētāju, Daugavpils (Jaunbūves) vecticībnieku kopienas garīgo audzinātāju Aleksiju Žilko.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Tēvs Aleksijs Žilko ir devis lielu ieguldījumu Latvijas Vecticībnieku Baznīcas attīstībā un nostiprināšanā, tās autoritātes palielināšanā mūsu valstī. Viņš ir veicinājis integrācijas procesus, kristīgo vērtību un starpnacionālās saskaņas nostiprināšanu Latvijas sabiedrībā," teikts Valsts prezidenta kancelejas Ordeņu kapitulam adresētajā vēstulē, ko parakstījuši SC frakcijas deputāti.

"Vecticībnieki Latvijas teritorijā dzīvo jau daudzus gadsimtus. Vecticībnieku kopiena var būt par sekmīgas integrācijas labu piemēru. Vecticībnieki rūpīgi saglabā savu seno ticību un tradīcijas, valodu un kultūru, savu nacionālo identitāti, vienlaikus aktīvi iesaistoties valsts dzīvē. Latvijā dzīvo vairāk nekā 70 000 vecticībnieku, kas veido nozīmīgu un neatņemamu Latvijas sabiedrības daļu," uzskata Saeimas
"Saskaņas centra" frakcijas deputāts, Rēzeknes Vecticībnieku kapu draudzes vadītājs Vladimirs Nikonovs.

Aizvadītais gads Latvijas vecticībniekiem bijis īpaši nozīmīgs, jo atzīmēta Rīgas Grebenščikova draudzes – lielākās vecticībnieku draudzes Eiropā – 250. gadadiena. "Jubileja ne tikai akcentēja uzmanību uz to nozīmīgo vietu, ko Latvijas vēsturē ieņēmuši vecticībnieki, bet arī lika padomāt, ko vecticības tradīciju attīstība var dot mūsu valsts nākotnei," norāda Nikonovs.

Viņaprāt, "garīgā audzinātāja Aleksija Žilko darbība, saglabājot Latvijas vecticībnieku garīgās un materiālās kultūras mantojumu, ir pelnījusi visaugstāko apbalvojumu".

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form