Scenariji.lv: nākotne tukšā Latvijā?
Foto: DELFI

Nākotnē sagaidāms, ka Latvijas sabiedrība arvien straujāk saruks un novecos. Pēc Eiropas Savienības statistikas biroja Eurostat aplēsēm nākamajos 50 gados iedzīvotāju skaits Latvijā varētu samazināties par ceturto daļu, darbaspēks vecumā no 15 līdz 64 gadiem gandrīz uz pusi, bet par 65 gadiem vecāku iedzīvotāju īpatsvars dubultosies.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijai ir salīdzinoši zems kopējais dzimstības rādītājs - 1,44 bērni uz vienu sievieti (2008. gads), kas būtiski atpaliek no līmeņa, kāds nepieciešams, lai sasniegtu iedzīvotāju skaita ilgtermiņa stabilitāti. Vēl lielākas bažas par demogrāfisko situāciju rada iedzīvotāju uzskatu maiņa par vēlamo bērnu skaitu, iestājoties ekonomikas krīzei. Pēc SKDS aptaujas datiem 2008. gada jūlijā vēlamais bērnu skaits bija 2,07, bet 2010. gada martā - tikai 1,69.

Tāpēc Scenariji.lv jautā:

 

# Cik bērniem būtu jābūt ikvienā ģimenē, lai pārstātu sarukt iedzīvotāju skaits Latvijā?

# Vai mūsu vecumdienas nodrošinās imigranti?

# Vai mums būs jābrauc ragaviņās uz mežu?


Stratēģiskās Analīzes Komisijas un domubiedru veidotā nepolitiskā iniciatīva Scenariji.lv ir pilsoniskas sabiedrības aktivitāti veicinoša tautas domnīca, kas, iesaistot sabiedrību, pieaicinot dažādu jomu ekspertus un izmantojot nopietnu zinātnisku pētījumu bāzi, iezīmēs Latvijas ilgtermiņa nākotnes attīstības scenārijus, kas būs pieejami apspriešanai mums visiem.

 

Šo diskusiju rezultātus savā darbā varēs izmantot Valsts prezidents, SAK, plašsaziņas līdzekļi un viedokļu veidotāji, tādējādi iezīmējot būtiskākos jautājumus un jautājumu risinājumus, ko mēs - Latvijas sabiedrība pieprasa no politiķiem.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form