Foto: Sara Tusar

Vairākas nevalstiskās organizācijas pieļauj, ka varētu notikt arī agresīvi izlēcieni pret sestdien paredzētā seksuālo minoritāšu gājiena dalībniekiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā sacīja Latviešu strēlnieku apvienības valdes priekšsēdētājs un fonda "Lāčplēsis" pārstāvis Jānis Ivars Kasparsons, viņš personīgi nevarot atbildēt par visiem savu organizāciju biedriem, jo noskaņojums gan veco strēlnieku, gan gados jauno un aktīvo jaunsargu vidū esot visai ass. Atsevišķas personas pat esot izteikušās, ka gatavas uz pasākumu ierasties ar rokas granātām.

Organizācijas pārstāvis uzsvēra, ka neaizstāv vardarbīgus protestus, tāpēc par dzirdētajām runām ir informējis tiesībsargus, piemēram, Drošības policiju.

Kasparsons neaicina uz nekārtībām, vienlaikus paužot viedokli, ka gājiena izvēlētā vieta "apgāna latviešu tautas vēsturi". Viņaprāt, šāda veida pasākumi varētu notikt, piemēram, Arkādijas parkā.

Arī biedrību "Daugavas vanagi Latvijā" un "Vilki", partijas "Visu Latvijai", nacionālistu "Klubs 415" un organizācijas "Patriotiskās audzināšanas un militārās tuvcīņas skola" izplatītajā paziņojumā norādīts, ka "mums kā nacionāli noskaņotiem latviešiem ir absolūti nepieņemami, ka vienu no centrālajiem Latvijas valstiskuma un nacionālās pašapziņas simboliem - 11. novembra krastmalu - izmantos seksuālo noslieču minoritātes".

Organizāciju pārstāvji uzskata, ka seksuālo minoritāšu publiskie pasākumi esot "vairojuši neiecietību, konfliktus un veicinājuši sabiedriskās kārtības pārkāpumus pasākumu norises vietās". "Plānotais pasākums ievērojamā apjomā ierobežo mūsu tiesības publiskajā telpā nepiedzīvot aizskarošas un diskriminējošas parādības. Vēršam atbildīgo iestāžu uzmanību uz to, ka šāda pasākuma atļaušana izraisīs ne tikai miermīlīgus protestus likuma ietvaros," teikts paziņojumā.

Līdzīgs viedoklis par sestdien gaidāmo gājienu ir Tēvzemes nacionālo spēku savienības valdei, kura "asi nosoda jebkādas aktivitātes, kas vērstas uz homoseksuālisma popularizēšanu", tai skaitā 31. maijā paredzēto gājienu Rīgas centrā, kā arī citus ar to saistītos pasākumus. "Uzskatām, ka šādi pasākumi ir saknē bīstami normālas, demokrātiskas sabiedrības attīstībai, kā arī nepārprotami šķeļ sabiedrību, nevis veicina iecietību," teikts partijas līdzpriekšsēdētāja Viktora Birzes izplatītajā paziņojumā.

Politiskā organizācija aicina "katru, kam rūp mūsu tautas nākotne, sargāt tradicionālās, ģimenes un morālās vērtības, kā arī darīt visu iespējamo, lai nepieļautu šīs kaitīgās, bīstamās un amorālās homoseksuālisma kultūras izplatīšanu un popularizēšanu."

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form