Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), apkopojot statistiku par ugunsgrēkiem un to radītajiem zaudējumiem, secinājis, ka šogad janvārī ugunsgrēkos bojā gājušo skaits bijis lielākais, salīdzinot pēdējo piecu gadu rādītājus šajā mēnesī, informē VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā inspektore Inga Vetere.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Valstī reģistrēti 697 ugunsgrēki, kas ir par 31% vairāk, salīdzinot ar 2005.gada janvāri.

Par 43% palielinājies ugunsnelaimēs bojā gājušo cilvēku skaits. Šogad janvārī ugunsgrēkos bojā gājuši 43 cilvēki, cietis 31 cilvēks, bet 59 izglābti.

Ugunsgrēkos nodarīti tiešie materiālie zaudējumi bijuši 425 356 lati, bet lielākie postījumi nodarīti dzīvojamajā sektorā - 269 597 latu apjomā un ražošanas ēkās - 67 722 latu apjomā.

No Latvijā 697 reģistrētajiem ugunsgrēkiem 355 gadījumos iemesls bijis neuzmanīga rīcība ar uguni, 172 - nepareiza dūmvadu izbūve, pārkurināta krāsns un citas ar apkuri saistītās problēmas, 92 - aizdegšanās no elektroierīcēm un iekārtām.

Salīdzinot ar iepriekšējā gada analoģisku laika periodu, visvairāk ugunsgrēku skaits palielinājies Aizkraukles, Kuldīgas un Madonas rajonos, bet samazinājies Ludzas un Saldus rajonā, Jelgavā un Rēzeknē.

2006.gada janvārī straujāk pieaudzis ugunsgrēku skaits lauku rajonos, kur reģistrēti 362 ugunsgrēki, kas ir par 52% vairāk nekā pagājušajā gadā, bet pilsētās bijuši 335 ugunsgrēki, kas ir par 14,3% vairāk nekā 2005.gada janvārī, norādīja Vetere.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form