Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) sieviešu padomes veiktā strādājošo sieviešu aptauja liecina, ka visvairāk sievietes nav apmierinātas ar piemaksu par virsstundām, sliktajiem sanitārajiem apstākļiem darba vietā, kā arī vēlas veselības apdrošināšanas iespēju un darba drošības garantijas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Pētījuma mērķis ir noskaidrot sieviešu diskrimināciju darba vietā un darba vietas drošības apstākļu jautājumus.

No 1190 aptaujātajām sievietēm 47,4% atbildēja, ka nekad nav izjutušas nevienlīdzību salīdzinājumā ar attieksmi pret kolēģiem vīriešiem, dažreiz to izjutušas 22,4% sieviešu.

61,4% atbildēja, ka viņu uzņēmuma vadītājs ir vīrietis, bet 38,6% vadītāja ir sieviete.

50,4% gribētu no darba devēja saņemt veselības apdrošināšanu, 30,1% vēlas sanitāri higiēnisko apstākļu uzlabošanu, kā arī 22,2% vēlas mazāku darba slodzi, 21,2% - lielāku samaksu par virsstundām, tāpat sievietes vēlētos lielākas karjeras iespējas, lielāku cieņu pret sievietēm un elastīgāku darba grafiku. 12,4% respondentu norādīja, ka nav apmierinātas ar sociālā nodokļa nesavlaicīgu pārskaitīšanu.

52,2% aptaujāto strādā valsts uzņemumos, 26,3% kādā citā uzņēmumā, 20,8% - privātā uzņēmumā un 0,7% - sabiedriskā organizācijā.

Lielākā daļa aptaujāto ir vecumā no 35 līdz 44 gadiem un no tām 83,4% ir arodbiedrību biedres.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form