Siguldas pašvaldība plāno infekcijas skartajiem sniegt materiālo atbalstu
Foto: Shutterstock

Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics ("Reģionu alianse") ir uzdevis pašvaldības Sociālajam dienestam izvērtēt iespēju sniegt materiālu atbalstu tiem saslimušajiem, kuri ir stacionēti un kuriem ir diagnosticēta saslimšana ar šiga toksīnu veidojošās "Escherichia coli" jeb zarnu nūjiņas izraisīto infekciju, portālu "Delfi" informēja pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldes vadītājas vietniece Sindija Brikmane.

Pēc viņas teiktā, šobrīd tiek apzināts, kāds varētu būt sniegtās palīdzības apjoms.

Mitrevics arī uzsvēris, ka pašvaldība lēmumus par turpmāko ēdināšanas nodrošināšanu Siguldas novada izglītības iestādēs pieņems pēc izraisīto cēloņu izcelsmes apstiprināšanas no atbildīgajām valsts institūcijām – Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) un Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD).

Gadījumā, ja valsts atbildīgās institūcijas apstiprinās ēdinātāja vainu slimības cēloņu izraisīšanā, pašvaldība nekavējoties lauzīs līgumu ar ēdināšanas pakalpojuma sniedzēju SIA "Baltic Restaurants Latvia".

Kā arī, ja pašvaldība saņems valsts atbildīgo un kompetento institūciju norādījumu īslaicīgi slēgt izglītības iestādes līdz tiek novērsti pārkāpumi, kas neļauj turpināt darbu ēdinātājam, tas nekavējoties tiks darīts.

Papildus tam Siguldas novada pašvaldība nacionālā līmenī rosinās normatīvo aktu izmaiņas, kas veicinās sadarbību starp valsts institūcijām un pašvaldībām informācijas operatīvā apmaiņā un sadarbībā, jo, kā zināms, ne SPKC, ne arī PVD nav pienākums informēt pašvaldību par saslimšanas gadījumiem vai citiem pārkāpumiem pašvaldības pārziņā esošajās iestādēs.

Aktuālā informācija no SPKC liecina, ka nav konstatēti jauni saslimšanas gadījumi ar zarnu nūjiņas izraisīto infekciju, un līdz šim pēc palīdzības dažādās medicīnas iestādēs vērsušies 34 pacienti ar līdzīgiem simptomiem, lai pārbaudītu savu un bērnu veselības stāvokli, kuru citkārt novērotu un ārstētu mājās sadarbībā ar ģimenes ārstu.

Siguldas novada pašvaldība informē, ka trešdien, 18. septembrī, tika veiktas atkārtotas PVD pārbaudes bērnudārzos "Ieviņa", "Pīlādzītis", "Saulīte", "Pasaciņa" un "Tornīši".

Tās problēmas, ko bija iespējams novērst, ir novērstas, tāpat veiktas ģenerāltīrīšanas bērnudārzu telpās un ēdināšanas blokos. Pastiprināti dezinfekcijas un personīgās higiēnas pasākumi joprojām turpinās visās Siguldas novada izglītības iestādēs.

Otrdien tapa zināms, ka Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) nopietnu higiēnas prasību pārkāpumu dēļ apturējis SIA "Jelgavas augļi" dārzeņu apstrādes ceha darbību. Uzņēmums piegādāja produktus arī "Baltic Restaurants Latvia", tajā skaitā Siguldai.

Vaicāts, vai šo Jelgavas uzņēmumu var jau sasaistīt ar saslimšanas gadījumiem Siguldā, dienesta ģenerāldirektors Māris Balodis gan atbildēja noliedzoši, jo vēl nav saņemti noņemto paraugu analīžu rezultāti.

Tāpat otrdien PVD paziņoja, ka Siguldas pirmskolas izglītības iestādē "Tornīši", kurā audzēkņiem konstatēta akūta zarnu infekcija, ēdināšana līdz šim notikusi nelegāli. "Pirmsskolas izglītības iestāde "Tornīši" nemaz nebija reģistrēta PVD, tātad līdz šim ēdināšana tur notikusi nelegāli un ne reizi nav pārbaudīta," sacīja PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) trešdien uzdeva vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Jurim Pūcem (AP) un zemkopības ministram Kasparam Gerhardam (VL-TB/LNNK) veikt pārbaudes par iespējamiem pārtikas aprites pārkāpumiem Latvijas bērnudārzos. Premjers par pārbaudes rezultātiem lūdz informēt līdz šī gada 20. novembrim, kā arī sniegt priekšlikumus nepilnību novēršanai.

"Delfi" jau rakstīja, ka Valsts policija otrdien, 17. septembrī, sākusi kriminālprocesu saistībā ar zarnu infekcijas slimības uzliesmojumu Siguldā.

Saslimšanu izraisījis mikroorganisms "Escherichia coli" jeb zarnu nūjiņa, ar kuru cilvēks var inficēties, lietojot uzturā nepietiekami termiski apstrādātu dzīvnieku izcelsmes pārtiku, nemazgātus augļus un dārzeņus, gan arī neievērojot higiēnas prasības. Līdz svētdienai zarnu infekcijas simptomi konstatēti 23 cilvēkiem – 19 bērniem un četriem pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem no Siguldas un tās apkārtnes.

Trešdien tika vēstīts, ka aizvadītās diennakts laikā zarnu infekcijas simptomi novēroti vēl diviem bērniem no Siguldas un tās apkārtnes.


Source

www.DELFI.lv

Tags

Krišjānis Kariņš Ministru prezidents Pārtikas un veterinārais dienests Reģionu alianse Sigulda Valsts policija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form