Šikore pārsūdzējusi KNAB lēmumu viņu atbrīvot no amata
Foto: LETA

No darba atbrīvotā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) Izmeklēšanas nodaļas vadītāja Lienīte Šikore pārsūdzējusi KNAB izdoto rīkojumu par darba tiesisko attiecību izbeigšanu, informēja Administratīvajā rajona tiesā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tiesā norādīja, ka Šikores pieteikums saņemts 16. augustā. Pašlaik tas atrodas lemšanas stadijā, proti, tiek lemts par pieteikuma virzību.

Šikore jau iepriekš sacīja, ka rīkojumu pārsūdzēs. Viņa norādīja, ka darba uzteikums pamatots ar viņas neatbilstību jaunizveidotās Izmeklēšanas nodaļas priekšnieka amatam un neatbilst arī nevienam citam amatam. "Es šo rīkojumu noteikti pārsūdzēšu, jo tas ir juridisks analfabētisms. To ilustrē kaut vai fakts, ka man piedāvāja cita darbinieka sodu," izteicās KNAB darbiniece. Viņas darba attiecības ar biroju beidzas 26. augustā.

Jau ziņots, ka Administratīvā rajona tiesa pirmdien pieņēmusi lēmumu ierosināt administratīvo lietu pēc KNAB Operatīvo izstrāžu nodaļas priekšnieka Jura Juraša pieteikuma, kurā viņš apstrīdējis KNAB reorganizācijas dēļ saņemto rīkojumu par darba tiesisko attiecību izbeigšanu

Jau iepriekš vēstīts, ka, reorganizējot KNAB, atlaisti četri darbinieki. Rīkojumu par darba tiesisko attiecību izbeigšanu saņēmis arī Juraša vietnieks Mārtiņš Lode un KNAB Juridiskās nodaļas galvenā speciāliste Inguna Biseniece, kā arī Šikore. Lode iepriekš norādīja, ka vēl nav izlēmis, vai rīkojumu pārsūdzēs, bet Biseniece atklāja, ka to nepārsūdzēs.

KNAB pārstāve Māra Priedīte uzsvēra, ka darbinieku atbilstību vērtējusi komisija, un tas nav KNAB priekšnieka Jaroslava Streļčenoka vienpersonisks lēmums. Diviem darbiniekiem ar KNAB darba tiesiskās attiecības būs jāpārtrauc 15.augustā, diviem – 26. augustā.

Toties 16 KNAB darbiniekiem, kuru amata vietas reorganizācijas ietvaros tikušas likvidētas, ir piedāvāts turpināt dienesta tiesiskās attiecības kādā no KNAB strukturālo izmaiņu rezultātā izveidotajiem amatiem. Vērtēšanas komisija konstatēja, ka darbinieki atbilst jaunizveidotajiem amatiem noteiktajām obligātajām profesionālās kvalifikācijas un pieredzes prasībām.

Nevienam no minētajiem darbiniekiem netiek piedāvāts zemāks atalgojums. Strukturālās reformas skar atbalsta bloku un korupcijas apkarošanas bloku, kurā tiek palielināts darbinieku skaits.

Savukārt 8. jūlijā KNAB priekšnieks Streļčenoks kārtējo reizi atbrīvoja no amata KNAB priekšnieka vietnieci korupcijas apkarošanas jautājumos Jutu Strīķi. Disciplinārsods viņai piespriests par darba kārtības neievērošanu. Strīķe no amata atbrīvota ar piektdienu, 8.jūliju, un šāds lēmums pieņemts, pamatojoties uz disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas sniegto atzinumu.

Strīķe šo rīkojumu ir apstrīdējusi tiesā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

KNAB
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form