Šīs būs absolūti neprognozējamas prezidenta vēlēšanas, paredz Urbanovičs
Foto: LETA

Šīs būs "absolūti neprognozējamas" Valsts prezidenta vēlēšanas, uzskata "Saskaņas" Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs.

Politiķis žurnālistiem sacīja, ka atšķirībā no citām reizēm šī ir "unikāla situācija", jo kādreiz lēmumu pieņemšanā iesaistītajiem cilvēkiem bija atšķirīgi plāni, bet tagad izskatās, ka daudzi koalīcijas politiķi nezina, ko grib.

Viņš norādīja, ka šajās vēlēšanas var notikt jebkas, proti, 3.jūnijā prezidenta amatā nevienu var neievēlēt, bet tikpat labi pirmajā balsojumā jau varētu tikt ievēlēts prezidents. Urbanovičs arī veltīja kritiku koalīcijas partijām. Piemēram, politiķis norādīja, ka "Vienotība" "demonstrē absolūtu nevienotību" un kopumā šie jautājumi saistīti ar cīņu par valdību, proti, koalīcijas partijas domā, kā nezaudēt tajā savu savu ietekmi.

"Saskaņas" Saeimas frakcijas sēdē viesojās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) virzītais Valsts prezidenta kandidāts Raimonds Vējonis. Urbanovičs pastāstīja, ka deputāti iztaujāja viņu par dažādām tēmām un saņēma " izsvērtas, godīgas un gana diplomātiskas atbildes".

No šīs sarunas Urbanovičam radās pārliecība, ka Vējonis ir samērā drošs par savu ievēlēšanu.

Taujāts par rīcību, ja kādā no balsojumiem "izkrīt" "Saskaņas" virzītais kandidāts Sergejs Dolgopolovs, Urbanovičs atbildēja, ka tad politiskais spēks lems par turpmāko rīcību. Viņš gan uzskata, ka Dolgopolovam ir lielas izredzes pēdējos balsojumos cīnīties par iespēju tikt ievēlētam šajā amatā.

Kā ziņots, līdz šim oficiāli ir izvirzīti divi Valsts prezidenta amata kandidāti - Latvijas Reģionu apvienības līderis Mārtiņš Bondars un Dolgopolovs.

Tāpat ZZS vēl plāno oficiāli izvirzīt aizsardzības ministra Vējoņa kandidatūru, bet nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK kopā ar vairākiem citu frakciju deputātiem - tiesību eksperta Egila Levita kandidatūru.

Saeimas sēde, kurā vēlēs Valsts prezidentu, notiks 3.jūnijā.

Tags

Jānis Urbanovičs Prezidenta vēlēšanas 2015 Raimonds Vējonis Saskaņa Sergejs Dolgopolovs

Comment Form