Šķīdoņa dēļ Latvijā slēdz četrus ceļa posmus
Foto: DELFI Aculiecinieks

Piektdien meteoroloģiskie apstākļi neapgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem ceļiem, tomēr pa vietējiem ceļiem daudzviet ir apgrūtināta braukšana, tostarp slēgti četri ceļa posmi, ziņo "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sakarā ar to, ka ziemai raksturīgi laika apstākļi nav iestājušies, un ilgstošiem nokrišņiem lietus veidā uz grants autoceļiem visā valstī ir iestājies šķīdonis.

Ilgstoša lietus dēļ daudzviet ūdenstilpnēs ir paaugstinājies ūdens līmenis un meliorācijas sistēmas, kas daudzviet netiek uzturētas tehniskā kārtībā, nevar nodrošināt ūdens atvadi.

Rezultātā atsevišķās vietās autoceļi applūst un ir slēgti satiksmei:

  • reģionālais autoceļš Koknese–Ērgļi (P79) tā 34,9. km. Apkārtējā grunts līdzās ceļam ir pārmitrināta, bet pašu ceļu izskalo līdzās esošais avots. Slēgto posmu var apbraukt pa autoceļiem Vestiena–Indrāni–Liepkalne–Ogreslīči (V885) un Pļaviņas–Ērgļi (P78);
  • vietējā autoceļa Šķirpāni–Soboļina (V540) posms 1,9.-6,0. km uz Zilupes un Ludzas novadu robeža;
  • autoceļš Ziras–Vēkas (V1350) tā 5. kilometrā Ventspils novada Užavas pagastā;
  • autoceļa Iecava–Lambārte (V1047) posms 8,9.-10,9. km pie Iecavas.

Šķīdonis uz grants ceļiem iestājas pavasarī un rudenī, kā arī mainīgos laika apstākļos ziemā, kad, sniegam un ledum kūstot, uz ceļiem nonāk liels ūdens daudzums. Ceļa pamatnei pārmitrinoties, grants seguma ceļu nestspēja būtiski samazinās. Lai novērstu šo ceļu sabrukumu, uz daudziem valsts vietējiem un dažiem reģionālajiem autoceļiem tiek ieviesti pagaidu satiksmes ierobežojumi – tiek liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 10 tonnām.

Transporta masas ierobežojumi tiek ieviesti un atcelti pēc katra konkrētā ceļa faktiskā stāvokļa un iespējamo bojājumu izvērtēšanas. Aktuālā informācija par ieviestajiem ierobežojumiem ir ievietota VAS LVC mājaslapā.

Uzlabot grants autoceļu stāvokli, veicot uzturēšanas darbus, būšot iespējams tikai tad, kad beigsies lietavas un grants segums apžūs, ziņo LVC pārstāvji. Pretējā gadījumā smagā uzturēšanas tehnika, uzbraucot uz autoceļa, kas ir zaudējis nestspēju, var vēl vairāk to sabojāt un padarīt neizbraucamu.

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem un šķīdoni uz valsts ceļiem LVC lūdz informēt Satiksmes informācijas centru pa bezmaksas diennakts tālruni 8000 5555, uz e-pastu: sic@lvceli.lv vai LVC Twitter un Facebook kontos.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Latvijas Valsts ceļi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form