Skola ar stāstu: Mākslas dižgaru kalve – rozentāļi
Foto: DELFI

Laikā, kad atsevišķi sabiedrības pārstāvji uztraucas, ka Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskola (JRRMV) reformas rezultātā varētu zaudēt savu identitāti, skolas pārstāvji norāda pretējo – izkoptas tradīcijas, varena vēsture, izcili absolventi – nekas neliecina, ka kāds šo gadu desmitiem veidoto zīmolu un komūnu tā vienkārši varētu salauzt.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Skolā kā noslēgta "kūniņa" ar savdabīgu aizsargājošu funkciju, no kuras katru gadu "izšķiļas" jauni mākslinieki – katrs ar savu radošo drīves skatījumu, atmiņām par skolu, par tās vienreizējo atmosfēru un skolotājiem, kas sajūtu līmenī ir līdzās arī turpmākajā, var būt ne tik "rožainajā" dzīvē," rakstījusi mākslas zinātniece Baiba Guste.

Rozentālieši, rozentāļi, rozīši, roži – tieši tik dažādos vārdos tiek saukti skolā savējie. Mīļvārdiņi atvasināti no gleznotāja un latviešu profesionālās mākslas pamatlicēja Jaņa Rozentāla uzvārda – viņa vārdā arī nosaukta mākslas skola. Rozentāla vārds šogad skaļi jo skaļi izskan pa visu Latviju, jo leģendārajam māksliniekam šogad aprit 150 gadi.

"Te nav nejaušu cilvēku, te visi ir tie, kas gribējuši te nokļūt," tā par vairāk nekā 130 audzēkņiem skolā stāsta tās direktors Jānis Ziņģītis.

Portāls "Delfi" piedāvā ielūkoties JRRMV vēsturē un tradīcijās.


Ja esi ISIC vai ITIC kartes īpašnieks, iegādājies "Delfi Abonementu" par īpašu cenu – 1 eiro uz 4 nedēļām. Vairāk par piedāvājumu uzzini šeit.

Tags

Lasāmgabali Latvijas Mākslas akadēmija Māksla Skola Skola ar stāstu
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form