Skola ar stāstu: Par ko apskauž Pumpuru vidusskolu
Foto: Privātais arhīvs

"Man šausmīgi patīk lielīties," sarunā ar portālu "Delfi" saka Pumpuru vidusskolas direktore Irēna Kausiniece, bet viņai nevar pārmest, viņa kopš 1992. gada ir direktore skolai, kuras pamatakmens likts 1932. gadā, bet tās pirmsākumi meklējami vēl senāk. Skolas vēsture gluži kā tās 1933. gadā pabeigtā ēka ir pamatīga un skaista.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

""Nākamā pietura – Pumpuri!" No Vaivariem, no Asariem, no Mellužiem savācis visu vecumu skolas bērnus, vilciens aizbrauc savu ceļu. Aiz stacijas zaļās koka ēkas labi redzama Jūrmalas 4. vidusskola (tagad – Pumpuru vidusskola) – skaista, lieliem logiem. Kā vējš aizdrāžas "sīkie". Uz skolas pusi svinīgi slāj, velkas, soļo arī "lielie" – vidusskolnieki," tā grāmatā "Menuets" raksta Inese Pabērza, aprakstot, kā skolas ietekmē veidojusies grupa ar tādu pašu nosaukumu. Tomēr Pumpuru vidusskola nav tikai "Menueta" aizsākumu vieta, tā ir bijusi pirmā skola izciliem politiķiem, rakstniekiem, sportistiem, kā arī vieta, kur strādājuši skolotāji – leģendas.

Priežu ielenktā Pumpuru vidusskola atrodas Jūrmalā, tajā šobrīd mācās vairāk nekā 500 skolēnu. Viņus un iestādes pedagogus vieno moto: "Es gribu, varu, daru, atbildu."

Portāls "Delfi" piedāvā ielūkoties Pumpuru vidusskolas vēsturē, tradīcijās, kā arī iepazīstina ar skolas leģendām.


Ja esi ISIC vai ITIC kartes īpašnieks, iegādājies "Delfi Abonementu" par īpašu cenu – 1 eiro uz 4 nedēļām. Vairāk par piedāvājumu uzzini šeit.

Tags

Jūrmala Lasāmgabali Skola Skola ar stāstu
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form