Skolas Covid-19 laikā neievēro piesardzību; piespiedu kārtā atceļ došanos uz izrādi
Foto: Shutterstock

Tikai pēc Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) iejaukšanās Rīgas Teikas vidusskola pirmdien atcēla vidusskolas klasēm ieplānoto došanos uz izrādi mūzikas namā "Daile", pirmdien vēsta Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Rīgas Teikas vidusskolā pirmdien, 26. oktobrī, bija paredzēts kopīgs pasākums visām vidusskolas klasēm, vēsta "Panorāma". To pirmdien atcēla īsi pirms pusdienas laika, un, kā Latvijas Televīzijai ziņoja audzēkņu vecāki, skolēni saņēmuši ziņu, ka tas nav skolas lēmums, bet gan noticis "ārēja spiediena dēļ".

"Tas bija ārējā spiediena dēļ. Izglītības kvalitātes valsts dienests – tas bija tas ārējais spiediens. Viņi tādā stingrā tekstā norādīja, ka šobrīd tas neesot pieņemami, ka notiek šādi pasākumi un ka tur vairākas klases ir kopā. Nācās atcelt. Diemžēl atcēlām. Jā. Problēmas nevēlamies," "Panorāmai" norādīja Rīgas Teikas vidusskolas direktore Guna Pudule.

Izglītības kvalitātes valsts dienests par pārkāpumiem skolās uzzina gan no satrauktu vecāku zvaniem un e-pastiem, gan arī no pašu skolu publicētās informācijas internetā, vēsta LTV.

"Mēs aicinām izvērtēt šos pasākumus, aicinām izvērtēt, jo izglītības iestādes ir paaugstināta riska vietas. Katram pašam ir jāpārdomā rīcība sava – vai es iešu uz to kafijas pauzi? Cik daudzi mēs tur esam cilvēki vienā telpā? Katram sargu klāt nepieliksi, protams," raidījumam sacīja IKVD Uzraudzības departamenta direktors Juris Zīvarts.

Savukārt Rīgas Angļu ģimnāzijā 22 pedagogiem un viņu ģimenēm rudens brīvlaiks noslēdzies ar karantīnu. Pēc brīvlaikā organizētās klātienes sapulces viens no tās apmeklētājiem veicis testu un uzzinājis, ka ir Covid-19 pozitīvs.

"Tā, protams, mums ir rūgta mācība. Esam ņēmuši vērā. Tādas [sapulces] vairs netaisām. Tam cilvēkam nav nekādu slimības pazīmju vēl joprojām," raidījumā stāstīja Rīgas Angļu ģimnāzijas direktore Maija Kokare.

Noteiktos distancēšanās ieteikumus neievēroja arī citviet. "Kamēr skolēni bauda rudens brīvlaiku, skolotāji aktīvi strādā, plāno turpmāko mācību darbu, taču brīvajos brīžos atgūst spēkus nupat iekārtotajā skolotāju telpā." Šādu ierakstu kopā ar attēlu, kurā visai šaurā telpā atrodas seši skolotāji, aizvadītajā nedēļā publicēja Rīgas 41. vidusskola. Starp pedagogiem nav divu metru distances un nav arī sejas aizsargmasku. Skola šo ierakstu izdzēsa. Pēc tam, kad vairāki vecāki komentāros pauda neizpratni par to."

"Respektīvi, kad viņi gaida nākamo stundu, tā ir vietiņa, kur viņiem ieiet un apsēsties," teica Rīgas 41. vidusskolas direktors Egīls Romanovskis, atzīstot, ka vieta ir šaura. "Jā. Varbūt neveiksmīgi bija sanākuši kopā."

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Izglītības kvalitātes valsts dienests Latvijas Televīzija LTV Mūzikas nams "Daile" Skola
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form