Skrundas pašvaldība lems par bijušās armijas pilsētiņas nodošanu AM
Foto: F64

Skrundas novada dome pēc divām nedēļām, 28. jūlijā, lems, vai pašvaldības īpašumā esošo bijušo Skrundas lokatora pilsētiņu nodot Aizsardzības ministrijas (AM) valdījumā. Šo jautājumu izlems novada domes deputātu balsojumā, informēja Skrundas novada domes priekšsēdētāja Loreta Robežniece (LRA).

Pašvaldībai ar AM jau iepriekš ir bijušas sarunas par to, ka bijušo armijas pilsētiņu varētu nodot Nacionālo bruņoto spēku (NBS) rīcībā ar mērķi Skrundā organizēt karavīru taktiskās mācības pilsētvidē. Jau kopš pagājušā gada vasaras militāristi periodiski testēja bijušās armijas pilsētiņas piemērotību mācību organizēšanai – notikušas NBS personālsastāva apmācības, tāpat mācības bijušajā armijas pilsētiņā rīkojusi gan Valsts policija, gan Militārā policija sadarbībā ar Lietuvas militārajiem policistiem, gan Zemessardze, kā arī pērnvasar vairākas dienas bijušajā armijas pilsētiņā trenējās ASV armijas Eiropā 173. desanta brigādes 503. kājnieku pulka karavīri. Pašvaldība ļāva militāristiem rīkot mācības, par to neprasot maksu.

Šovasar Skrundas novada pašvaldība no AM saņēmusi vēstuli, kurā pašvaldībai piedāvāts bijušo armijas pilsētiņu nodot valstij. Līdz ar to nākamajā domes sēdē 28. jūlijā par šo jautājumu ir plānots lemt, skaidroja Robežniece. Vaicāta, vai pirms deputātu balsojuma tiks uzklausīts arī vietējo iedzīvotāju viedoklis par armijas pilsētiņas nodošanu militāristu vajadzībām, domes priekšsēdētāja norādīja: "Iedzīvotāju sapulcēs mēs iepriekš esam jau par šādu iespēju informējuši. Liela daļa iedzīvotāju to atbalsta."

"Mums primāri ir svarīgi, lai šī teritorija būtu sakārtota," uzsvēra Robežniece. Viņa atgādināja, ka pašvaldība šo īpašumu, kas iepriekš 20 gadus ir bijis nesakārtots, pārņēma tikai pirms pusotra gada. Sākotnēji bijusi iecere piesaistīt uzņēmējus, kuri veiktu investīcijas, bet tā nav realizējusies. Skrundas novada dome pērn augustā plānoja rīkot izsoli interesentiem, kuri vēlētos nomāt un attīstīt daļu no bijušās Skrundas armijas pilsētiņas jeb 19,3 hektārus lielu teritoriju ar 34 avārijas stāvoklī esošām ēkām, ko atbilstoši izsoles nolikuma prasībām nomas līguma darbības laikā būtu nepieciešams nojaukt. Izsole nenotika, jo tai nepieteicās neviens dalībnieks.

Kā informēja Skrundas novada domes izpilddirektors Guntis Putniņš, pašlaik turpinās sarunas par nosacījumiem, uz kādiem AM varētu pārņemt bijušo armijas pilsētiņu. Plašākus komentārus pašvaldība varēšot sniegt pēc tam, kad par šo jautājumu būs lēmuši novada domes deputāti.

Kā ziņots, sabiedroto spēku uzņemšanai nepieciešams attīstīt poligonus, kas vajadzīgi arī NBS. Šobrīd ir sākts Ādažu poligona paplašināšanas projekts, kā arī poligona attīstīšana Alūksnes apkaimē. Tāpat sarunas ievadītas par jauna poligona izveidošanu pie Daugavpils Zemessardzes vajadzībām un tiek vērtēta Skrundas bijušā lokatora pilsētiņas pārņemšana.

Iepriekš jau ziņots, ka 2015. gada janvārī Skrundas novada dome nolēma par 12 000 eiro iegādāties bijušo Skrundas lokatora pilsētiņu "Mežaine" Raņķu pagastā. Kopējā bijušā lokatora teritorijas platība ir 45 hektāri.

No īpašuma iegādes bija atteikušies vairāku atkārtoto izsoļu uzvarētāji, tādēļ tiesu izpildītāja Inese Bože nosūtīja paziņojumu Skrundas novada pašvaldībai, ka tai kā nekustamā īpašuma parāda piedzinējai ir iespēja iegādāties bijušo armijas pilsētiņu par pēdējās izsoles sākumcenu – 12 000 eiro. Vienlaikus šāds piedāvājums tika izteikts arī Privatizācijas aģentūrai (PA) kā hipotekārajam kreditoram, taču PA no tā atteikusies.

Tags

Aizsardzības ministrija Militārā policija Privatizācijas aģentūra Skrundas novada pašvaldība Zemessardze Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form