Skrundas pašvaldība saņēmusi brīdinājumu par nepietiekošu uzraudzību atkritumu apsaimniekošanā
Foto: Shutterstock

Ceturtdien, 13. februārī, Ģenerālprokuratūras Personu un valsts tiesību aizsardzības departamenta prokurors izteicis prokurora brīdinājumu Skrundas novada pašvaldībai par nepietiekošu uzraudzību atkritumu apsaimniekošanas jomā, pieļaujot situāciju, kad atsevišķām personām ilgstoši nav noslēgti atkritumu apsaimniekošanas līgumi, portālu “Delfi” informēja Ģenerālprokuratūrā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" 15. panta 1. punktu sadzīves atkritumu apsaimniekošana ir pašvaldības autonomā funkcija un Atkritumu apsaimniekošanas likuma 8. pants paredz pašvaldībām pienākumu organizēt atkritumu apsaimniekošanu savā administratīvajā teritorijā.

Konkrētajā gadījumā divām privātpersonām ilgstoši, no 2017. gada 1. janvāra līdz šim brīdim, nav noslēgti atkritumu apsaimniekošanas līgumi. Skrundas novada pašvaldības Administratīvajai komisijai, konstatējot Latvijas administratīvo pārkāpumu kodeksa 75. panta 2. daļā paredzēto administratīvā pārkāpuma sastāvu, ir pienākums piemērot personai paredzēto sodu. Savukārt pēc soda piemērošanas personai jādod saprātīgs termiņš, kas būtu nepieciešams atkritumu apsaimniekošanas līguma noslēgšanai. Pēc šī termiņa notecējuma savukārt jāpārbauda, vai persona ir izpildījusi šeit minēto normatīvo aktu prasības un noslēgusi atkritumu apsaimniekošanas līgumu.

Ņemot vērā iepriekš minēto un pamatojoties uz Prokuratūras likuma 18. pantu, izteikts brīdinājums Skrundas novada pašvaldībai par nepietiekošu uzraudzību atkritumu apsaimniekošanas jomā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Ģenerālprokuratūra Skrundas novada pašvaldība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form