AS "AMO Plant" iepazîstina paðvaldîbu vadîtâjus un Rîgas iedzîvotâjus ar Nîderlandes koncerna "VDL" skolas autobusu, kâdus no nâkamâ gada plâno raþot Jelgavas rûpnîcâ.
Foto: F64

Autotransporta direkcijas (ATD) lēmums slēgt autobusu maršrutu Aizkraukle-Sigulda neko nemaina, jo šajā maršrutā autobuss nekursē jau divarpus gadus, aģentūru LETA informēja Aizkraukles novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Agita Reisa-Nielsen.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Reģionālā pasažieru pārvadātāja SIA "Aizkraukles ATU" valdes locekle Aija Ciganoviča paskaidroja, ka Siguldas maršrutu uzņēmums neveic jau divarpus gadus, tāpēc nevarot komentēt ATD lēmumu slēgt maršrutu Aizkraukle-Sigulda, jo, pēc ATD datiem, abos reisos, kas dienas laikā kursē šajā maršrutā, vienlaicīgi tiek pārvadāti ne vairāk kā četri līdz astoņi pasažieri.

Kā ziņots, ņemot vērā nepieciešamību iekļauties pasažieru pārvadājumu veikšanai paredzētajā valsts budžeta finansējumā, Autotransporta direkcija (ATD) pieņēmusi lēmumu par 112 autobusu reisu slēgšanu, galvenokārt maršrutos uz Sloku, Ogri un Tukumu.

Kā biznesa portālam "Nozare.lv" skaidroja ATD, nepieciešamība samazināt ar sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu saistītos izdevumus radusies tādēļ, ka šim mērķim paredzētais valsts finansējums salīdzinājumā ar pagājušo gadu ir sarucis par aptuveni 20%.

Izmaiņas notiks galvenokārt pasažieru vilcienam paralēli kursējošo autobusu kustības grafikos: tiks samazināts reisu skaits maršrutā Rīga-Sloka, kurā atcelti 27 reisi, Rīga-Dubulti, kur atcelti 46 reisi, Rīga-Ogre, kur atcelti 15 reisi, bet autobusu maršruts Rīga-Tukums tiks slēgts, jo satiksmi līdz Tukumam nodrošina gan vilciens, gan no Rīgas kursējošie autobusi Kurzemes virzienā.

ATD veicot pārrunas ar AS "Pasažieru vilciens" par pasažieru plūsmas pārņemšanas iespējām, izskatot vilciena ekspreša Rīga-Tukums norīkošanu un atsevišķu vilciena reisu Rīga-Sloka pagarināšanu līdz Tukumam.

Izmaiņas autobusu kursēšanas grafikos gaidāmas arī maršrutā Rīga-Bauska, kurā atcelti seši reisi un mainīti citu reisu izpildes laiki, bet maršruts Aizkraukle-Sigulda tiks slēgts, jo abos reisos, kas dienas laikā kursē šajā maršrutā, vienlaicīgi tiek pārvadāti ne vairāk kā četri līdz astoņi pasažieri.

Kā ziņots, šā gada 18.jūlijā ATD valde pieņēma lēmumu par līgumu slēgšanu ar desmit pārvadātājiem, kuri cenu aptaujā iesnieguši izdevīgākos piedāvājumus sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanai maršrutos, kas iepriekš bija iekļauti lotē "Centrs-1".

Līdz ar to pārvadātāju plānotā vidējā viena kilometra pašizmaksa samazinājusies par 31%, salīdzinot ar 2011.gada pirmā ceturkšņa rezultātiem. Saskaņā ar veiktajiem aprēķiniem uz samazinātās pašizmaksas un optimizētās maršrutu tīkla daļas rēķina ATD kalendārā gada laikā varēs ietaupīt aptuveni 1,22 miljonus latu, kas palīdzēs iekļauties samazinātajā valsts finansējumā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form