SM noslēgusi līgumu ar 'Latvijas Valsts radio un televīzijas centru' par platjoslas tīkla infrastruktūras izveidi
Foto: LETA

Satiksmes ministrija (SM) šodien noslēgusi līgumu ar VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" (LVRTC) par platjoslas tīkla infrastruktūras izveides Latvijas lauku teritorijās projekta īstenošanu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā biznesa portālu "Nozare.lv" informēja SM, Eiropas Savienības fonda projekta "Nākamās paaudzes elektronisko sakaru tīklu attīstība lauku reģionos" mērķis ir veicināt vienlīdzību platjoslas interneta pakalpojumu pieejamībā, cenā un kvalitātē pilsētās un attālākās Latvijas teritorijās. Pēc projekta realizēšanas optiskā tīkla pieslēgums ātrgaitas interneta ierīkošanai privātajiem komersantiem būs pieejams ar ievērojami zemākām izmaksām no aptuveni 165 piekļuves punktiem dažādās Latvijas vietās, kur iepriekš tas nebija iespējams.

Projektā galvenā uzmanība tiks pievērsta lauku teritorijām, kurās platjoslas interneta pakalpojumi ar uzlabotiem datu pārraides parametriem - ar datu pārraides ātrumu vismaz 30 Mb/s (megabiti sekundē) - nav pieejami un elektronisko sakaru komersanti neplāno tos piedāvāt, tostarp modernizēt savus datu pārraides tīklus, tuvāko trīs gadu laikā.

Tādējādi tiks veicināta kvalitatīva interneta ar ātrumu no 30 līdz 100 un vairāk megabitiem sekundē pieejamība iedzīvotājiem arī ciematos un nomalēs, kā arī mazināta "digitālā" plaisa starp pilsētām un lauku teritorijām. Tas veicinās arī iedzīvotāju-darba ņēmēju un šajās teritorijās darbojošos uzņēmumu konkurētspēju Latvijas, Eiropas un tuvāko ārzemju tirgos, kā arī attīstīs uz zināšanām balstītu ekonomiku un investīcijas Latvijā.

Projekts "Nākamās paaudzes elektronisko sakaru tīklu attīstība lauku reģionos" tiks īstenots aktivitātē "Elektronisko sakaru pakalpojumu vienlīdzīgas pieejamības nodrošināšana visā valsts teritorijā", un to līdzfinansēs no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzekļiem. ERAF līdzfinansējums plānots 16,19 miljoni eiro (11,69 miljoni latu), bet privātais finansējums būs aptuveni 2,38 miljoni eiro (1,65 miljoni latu), un to nodrošinās LVRTC. Projektēšanas un celtniecības darbi plānoti no 2012.gada oktobra līdz 2015.gada augustam.

Projekta īstenotājs LVRTC nodrošinās vienlīdzīgu un nediskriminējošu piekļuvi platjoslas infrastruktūrai, lai privātie komersanti varētu piedāvāt pieslēguma pakalpojumus lietotājiem, notiktu optiskās infrastruktūras attīstība ilgtermiņā, kā arī tiktu veicināta ātrāka e-pakalpojumu un e-prasmju apguve.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Eiropas Savienība ERAF
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form