Partijas "Vienotība" vadītāja vietnieks Edvards Smiltēns atkāpies no politiskā spēka Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieka amata, sociālajā tīklā "Facebook" norādīja politiķis.

Līdz ar atkāpšanos no šī amata viņš uz laiku apturējis arī savas kandidatūras virzīšanu partijas priekšsēdētāja amatam "Vienotības" kongresā 19. augustā.

Smiltēns pauda neapmierinātību, ka patlaban uz partijas priekšsēdētāja amatu tiek minētas divas personas - viņš un frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa. "Tā kā mums ir diametrāli pretējs skatījums uz partijas turpmāko attīstību, "Vienotības" frakcijai ir jāpieņem lēmums par partijas nākotni un to cilvēku, kuram viņi dod uzticību partijas turpmākai vadībai," norādīja politiķis.

Smiltēns skaidroja - nevar būt situācija, kad viņš tiek izvirzīts par partijas vadītāju un atbalsta gadījumā vada partiju, bet frakciju vadīs cilvēks ar diametrāli pretējiem uzskatiem. Tāpēc politiķis mudinājis frakciju beidzot pieņemt "atklātu un godīgu lēmumu", izsakot uzticības mandātu Āboltiņai vai viņam. Pagaidām frakcijā balsojums par frakcijas vadītāja maiņu nav noticis.

Viņš ir pārliecināts, ka "Vienotības" vienīgais ceļš ir radikālas pārmaiņas partijā. "Esmu pārliecināts, ka, lai "Vienotība" varētu veiksmīgi attīstīties, tai ir jābūt vienam līderim ar skaidru uzticības mandātu," rakstīja Smiltēns.

Smiltēns uzsvēra, ka frakcijas lēmums būs izšķirošs arī viņa palikšanai partijā. "Vai nu man tiek dota uzticība partijas vadībā, vai arī atstāju partiju," pauda deputāts.

Politiķis pastāstīja, ka arī valdes sēdē, kur tika spriests par partijas nākotni, vairāki valdes locekļi aicināja veikt pārmaiņas frakcijas vadībā, kas "pavērtu pilnīgi citu attīstības perspektīvu partijā, iezīmētu radikālas pārmaiņas". Tomēr arī toreiz šis jautājums esot palicis bez virzības. Pēc šīs sēdes viens no valdes locekļiem uzrakstīja vēstuli, ka tādā gadījumā nevajagot laipot un jāiedod skaidrs mandāts Āboltiņai, lai viņa turpina vadīt partiju, piebilda Smiltēns.

Politiķis atkārtoti pauda, ka kolēģi un sabiedrība runājot par vienu un to pašu - ka "Vienotības" vienīgā iespēja atdzimt un uzbūvēt spēcīgu organizāciju ir radikālas pārmaiņas. Viņš sagaida, ka frakcijā tomēr notiks balsojums par šo jautājumu.

Kā ziņots, "Vienotība" politiskā spēka vadību pārvēlēs kongresā, kas notiks 19. augustā. Sākotnēji bija iecerēts, ka tas notiks septembrī, taču Andris Piebalgs paziņoja, ka vairs nekandidēs uz partijas priekšsēdētāja amatu, kā arī sacīja, ka kongress norisināsies jau tuvākajā laikā.

Gatavību kandidēt uz partijas vadītāja amatu paudis pašreizējais priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns.

Piebalgs nekandidēs arī uz partijas valdi, tomēr turpinās darboties "Vienotībā". Viņš arī būtu gatavs startēt vēlēšanās, ja partijas biedri aicinās viņu to darīt.

Piebalgs par partijas vadītāju tika ievēlēts pērn 4. jūnijā politiskā spēka ārkārtas kongresā, partijas vadīšanu pārņemot no Āboltiņas. Toreiz uz partijas priekšsēdētāja amatu bija divi kandidāti - Piebalgs un Smiltēns.

Source

LETA

Tags

Andris Piebalgs Edvards Smiltēns Solvita Āboltiņa Vienotība
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form