Šobrīd Latvijas upēs kūst ledus un veidojas tā krāvumi, tādēļ Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina aktīvās atpūtas cienītājus neriskēt ar savu dzīvību un veselību un atturēties no laivošanas.

Viena no laivotāju iecienītākajām vietām ir Amatas upe, kuru jau aizvadītajās brīvdienās apmeklēja vairāki aktīvās atpūtas cienītāji. Ceturtdien, apsekojot Amatas upi pie Kārļa HES Amatas novada Drabešu pagastā, VUGD amatpersonas konstatēja, ka virs HES izveidojies apmēram kilometru garš ledus sastrēgums un ledus novērojams arī zemāk.

Laivot šādos apstākļos ir ārkārtīgi bīstami, jo ledus nemitīgi maina savu atrašanās vietu, un laivotāji jebkurā brīdī var pakļūt zem ledus, tikt saspiesti starp ledus gabaliem, vai pret tiem sasisties. Tāpat dažu sekunžu laikā uz upes var parādīties ledus gabali, kas ātri pārvietojas un nemanot izveidot vižņu sablīvējumu, tādējādi iesprostojot laivu. Uzbraucot virsū ledus krāvumiem, laiva var tikt caursista un grimt.

Straujās un no ledus daļēji brīvās upes ir liels pavasara laivotāju vilinājums, tomēr VUGD aicina šobrīd apzināti nepakļaut sevi briesmām. Tāpat dienests brīdina, ka cilvēka iespējas izdzīvot, pakļūstot zem ledus, ir ļoti minimālas.

Tags

Amata Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests VUGD

Comment Form