Augstākajā tiesā pirmdien paredzēts izskatīt Latvijas autortiesību aģentūras (AKKA/LAA) prasību pret radio "Skonto" par aizliegumu turpmāk bez autortiesību līguma noslēgšanas atskaņot aģentūras pārstāvēto mūziķu skaņdarbus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
AKKA/LAA pārstāvis Uģis Grūbe pieļāva, ka tiesas procesu pirmdien varētu atlikt, jo puses esot sākušas sarunas par līguma noslēgšanu. Iepriekš Rīgas apgabaltiesa nolēma piedzīt no "Skonto" kompensāciju 24 tūkstošu latu apjomā par neatļautu aģentūras pārstāvēto autoru darbu izmantošanu, kā arī aizliedza tam izmantot AKKA/LAA autoru darbus līdz brīdim, kamēr nebūs noslēgts līgums.

Augstākā tiesa šo spriedumu atcēla daļā par raidstacijas tiesībām atskaņot aģentūras pārstāvēto autoru skaņdarbus, tomēr Augstākās tiesas Senāts, izskatot AKKA/LAA kasācijas sūdzību, šo spriedumu atcēla un nosūtīja lietu jaunai izskatīšanai Augstākās tiesas Civillietu palātai. Savukārt radio "Skonto" pārstāvji ir vērsusies Rīgas Centra rajona tiesā ar prasību par autoratlīdzības noteikšanu.

Jau ziņots, ka AKKA/LAA Rīgas apgabaltiesā iesniedza prasības pret vairākām raidstacijām. Tiesā par autortiesību pārkāpumiem bija iesūdzētas arī radio "Bizness & Baltija", "Mix FM" un "Easy FM". Bez tiesas sprieduma vienojās tikai radio "Star FM", kas iepriekš bija pazīstams kā "Easy FM". Prasības pret pārējām raidstacijām vēl nav izskatītas visās tiesu instancēs.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form