Šogad dzēsti 236 meža ugunsgrēki – izdeguši 66 hektāri jaunaudžu
Foto: LETA

Šogad dzēsti 236 meža ugunsgrēki, kuros izdeguši 200 hektāri meža zemes, portāls "Delfi" uzzināja Valsts meža dienestā (VMD).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kopumā 131 ugunsgrēks dzēsts ugunsnedrošā laikposma pirmajos divos mēnešos. Šogad ugunsnedrošais laikposms sākās 2. maijā.

No izdegušās meža zemes platības 66 hektāri bijuši jaunaudzes.

Lielākajā vairumā gadījumu meža ugunsgrēki izceļas cilvēku neuzmanīgas un bezatbildīgas rīcības dēļ, atgādina VMD. Turpinoties karstajam un sausajam laikam ugunsbīstamība mežā palielinās, tāpēc VMD aicina ikvienu ievērot ugunsdrošību mežā – nemest zemē degošus vai gruzdošus sērkociņus un izsmēķus, nebraukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu un purvu ārpus ceļiem, kā arī neveikt citas darbības, kas var izraisīt ugunsgrēku.

Ik gadu Valsts meža dienests, ņemot vērā laikapstākļus, izsludina ugunsnedrošā laikposma sākumu un beigas. Šogad ugunsnedrošais laikposms sākās 2. maijā, tā laikā, ikvienam iedzīvotājam uzturoties mežā un purvā, ir aizliegts:

  • nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus vai citus priekšmetus;
  • kurināt ugunskurus, izņemot īpaši ierīkotās vietās, kas nepieļauj uguns izplatīšanos ārpus šīs vietas;
  • atstāt ugunskurus bez uzraudzības;
  • dedzināt atkritumus;
  • braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu un purvu ārpus ceļiem;
  • veikt jebkuru citu darbību, kas var izraisīt ugunsgrēku.

Galvenais meža ugunsgrēku izcelšanās iemesls ir cilvēku neuzmanīga un bezatbildīga rīcība ar uguni, uzsver VMD.

Piemēram, 2021. gadā 88% gadījumu meža ugunsgrēki izcēlās tieši cilvēku rīcības dēļ, pārējos gadījumos ugunsgrēkus izraisīja zibens spēriens vai arī ugunsgrēku izcelšanās iemeslus neizdevās noskaidrot.

"Nereti cilvēki nemaz neapzinās, ka aizdedzina mežu. Ogojot vai sēņojot zemē nomests izsmēķis, vai pat tad, ja tas tiek izmest pa braucošas automašīnas logu, var radīt nopietnu ugunsgrēku. Tāpat cilvēki bieži neievērojot aizliegumu, kurina ugunskurus neatļautās vietās, vai atstāj tos kūpot, rūpīgi nenodzēšot ar ūdeni, smiltīm vai smalku granti," biežākos ugunsnelaimes iemeslus minējis VMD Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis.

Dienestā atgādina, ka, pamanot meža ugunsgrēku, nekavējoties jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112 un pēc iespējas precīzāk jānorāda notikuma vieta.

Savlaicīgas un precīzas informācijas saņemšana par meža ugunsgrēku būtiski samazina izdegušo platību apmērus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

VMD uzrauga meža apsaimniekošanu un izmantošanu, medības reglamentējošo normatīvo aktu prasību ievērošanu, kā arī īsteno meža ugunsapsardzību un uzkrāj informāciju par mežu un tajā notikušo mežsaimniecisko darbību.

Tags

Valsts meža dienests
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form