Somu 'Patria' aicina latviešus kopā ražot bruņumašīnu Latvijas armijai
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Somijas militārās rūpniecības uzņēmums "Patria" aicina Latvijas uzņēmumus uz sadarbību saistībā ar iespējamo "Patria" bruņumašīnu izstrādi un ražošanu Latvijas armijai, informēja uzņēmuma pārstāvji. Sadarbības mērķis ir nodibināt industriālo klasteri militārās rūpniecības vajadzībām.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Patria" aicina pieteikties Latvijas uzņēmumus no tādām nozarēm kā metālapstrāde, elektronikas sastāvdaļu ražošana, gumijas un plastikas izstrādājumu ražošana, inženierzinātņu nozares un citām. Industriālā klastera mērķis ir atbalstīt iespējamo "Patria" bruņumašīnu izstrādi un ražošanu Nacionālo bruņoto spēku (NBS) vajadzībām un citiem starptautiskiem klientiem.

"Klastera izveidošana palīdzēs attīstīt militārās rūpniecības nozari Latvijā, tiks iedibinātās jaunas vietējo piegāžu ķēdes un perspektīvā izveidota starptautiska ilgtermiņa partnerība. Šie procesi veicinās jaunu zināšanu rašanos, darba vietas un Latvijas uzņēmumu eksporta potenciālu. Esam pateicīgi un augstu novērtējam Aizsardzības ministrijas atbalstu šī klastera veidošanā," norāda "Patria Latvia" izpilddirektors Uģis Romanovs.

Klasteris ne tikai stimulēs jaunu darba vietu radīšanu, bet kalpos kā atbalsta instruments Latvijas ekonomikas atveseļošanai pēc Covid-19 radītās krīzes, norāda Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācijas (DAIF) valdes priekšsēdētāja Elīna Egle.

Potenciālajiem sadarbības partneriem ir jābūt iepriekšējai pieredzei piedāvātajā nozarē, jābūt atbilstošai ražošanas un servisa infrastruktūrai, tehnoloģijām un aprīkojumam, kvalificētam darba spēkam un savā darbībā jāizmanto ražošanas procesus, kas atbilst starptautiskajām kvalitātes nodrošināšanas prasībām.

Detalizēts uzaicinājums pieteikties tiks izsūtīts tiem uzņēmumiem, kas ir DAIF, Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācijas un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras biedri no atbilstošajām nozarēm. Ieinteresētie uzņēmumi tiks aicināti uz tiešsaistes konferenci, lai iegūtu atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem un precizētu potenciālās sadarbības iespējas.

Jau ziņots, ka 29.janvārī Latvijas un Somijas aizsardzības ministri parakstīja tehnisko vienošanos par savu bruņoto spēku mobilitātes uzlabošanu, izstrādājot jaunu bruņumašīnu sistēmu, kas būs balstīta uz Somijas uzņēmuma "Patria" ražoto transportlīdzekļu bāzes. Savukārt 6.aprīlī bruņoto transportlīdzekļu platformas izveides projektam pievienojās arī Igaunija.

"Patria" ir starptautisks aizsardzības, drošības un aviācijas dzīves cikla atbalsta pakalpojumu un tehnoloģiju risinājumu sniedzējs.

"Patria" strādā 3000 darbinieki. Uzņēmums pieder Somijas valstij un Norvēģijas uzņēmumam "Kongsberg Defense & Aerospace".

"Patria" īpašumā ir arī 50% Norvēģijas aviācijas un aizsardzības industrijas uzņēmuma "Nammo" daļas, un kopā šie trīs uzņēmumi veido vadošo aizsardzības partnerību ziemeļvalstīs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Aizsardzības ministrija Elīna Egle Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera Somija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form