Šonedēļ divās dienās teju trešdaļa pret Covid-19 vakcinēta ar 'Johnson&Johnson'
Foto: AP/Scanpix/LETA

Šonedēļ divu dienu laikā teju trešdaļa jeb 3392 cilvēki pret Covid-19 vakcinējušies ar "Johnson&Johnson" (J&J) jeb "Janssen" vakcīnu, lai gan kopumā otrdien sapotētas 4970 personas, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotā informācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tā pirmdien ar J&J vakcīnu, kurai nepieciešama tikai viena deva, sapotēts 1941 cilvēks, bet otrdien 1478 personas, kas tāpat ir mazāk nekā aizvadītajā nedēļā, jo 24. septembrī bija rekordaugsts vienā dienā ar J&J sapotēto cilvēku skaits, kad tika savakcinēti 3012 cilvēki.

Otrdien Latvijā 4970 vakcinēto cilvēku skaits ir mazāks nekā pagājušajā nedēļā tajā pašā dienā pret Covid-19 sapotēto cilvēku skaits, jo tad tika sapotēti 6250 cilvēki, kas liecina, ka kopējie vakcinācijas tempi arvien turpina būt zemi. Tomēr NVD statistika par pēdējām dienām vēl varētu mainīties uz pozitīvo pusi, jo ne visi mediķi datus par savām veiktajām vakcīnām ievada vienotajā datubāzē tajā pašā dienā, kad pacients tiek sapotēts - bieži tas tiek darīts pat ar vairāku dienu nobīdi.

Pirmdien Latvijā 1645 cilvēki saņēmuši pirmo poti pret Covid-19, 1824 - otro, bet 1478 sapotēti ar J&J meitasuzņēmuma ražoto vakcīnu, liecina NVD dati.

Šonedēļ jau reģistrēti arī 29 revakcinācijas gadījumi, kad papildu poti pret Covid-19 saņēmuši iedzīvotāji ar ļoti novājinātu imunitāti. Šie cilvēki revakcinēti dažādās ārstniecības iestādēs. Pirmdien seši, bet vakar 18 saņēmuši "Pfizer"/"BioNTech" vakcīnu devas, četri "Moderna" vakcīnas un viens "AstraZeneca".

Kopumā līdz šim revakcinācijas kursu saņēmušas 99 personas ar novājinātu imunitāti.

Līdz šim kopumā Latvijā pret Covid-19 vakcinētas 912 595 personas, bet vakcinācijas kursu pabeiguši 840 848 cilvēki, kas atbilst 44,67% Latvijas iedzīvotāju, aprēķinos izmantojot Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datus par provizorisko iedzīvotāju skaitu valstī 2021.gada jūlija sākumā.

Savukārt, izdalot dažādas iedzīvotāju vecuma grupas, redzams, ka līdz otrdienai vakcinācijas procesu pabeiguši 52,29% Latvijas iedzīvotāju, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu. Šajos aprēķinos gan izmantoti citi aģentūrai LETA pieejamie CSP dati - par Latvijas iedzīvotāju skaitu 2021.gada sākumā.

No šiem pašiem datiem redzams, ka vakcinācijas kursu noslēguši 50,86% Latvijas iedzīvotāju vecumā virs 12 gadiem. Par 12 gadiem jaunākus cilvēkus Eiropas Savienībā (ES) pret Covid-19 pagaidām vēl nepotē.

Lietošanai ES līdz šim ir apstiprinātas četras vakcīnas pret Covid-19 - "Pfizer"/"BioNTech", "Moderna", "AstraZeneca" un J&J jeb "Janssen".

Pagājušā gada 28.decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, bet vēlāk pakāpeniski tika atvērtas citas prioritāri vakcinējamo personu grupas. Šā gada 3.aprīlī durvis vēra speciāli izveidotie liela mēroga vakcinācijas centri, jo Latvijas rīcībā pirmo reizi bija nonācis lielāks daudzums vakcīnu.

Kopš 3.maija Latvijā vakcīnu pret Covid-19 var saņemt ikviens pieaugušais, kurš to vēlas, kopš 17.maija - arī pusaudži no 16 gadu vecuma, bet no 2.jūnija - arī pusaudži vecumā no 12 līdz 15 gadiem.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Vakcinācija pret Covid-19 Centrālās statistikas pārvalde NVD
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form