"Caurums" Valsts ieņēmumu dienesta (VID) elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS), tās datu noplūdes detaļas, atbildība par notikušo un iespējamās sekas, mācības un konsekvences – šie ir galvenie jautājumu virzieni šīvakara diskusijai "Kas notiek Latvijā?".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

LTV raidījuma "De facto" svētdien publiskotais fakts par VID datu noplūdi ir radījis plašu rezonansi, taču arvien saglabājas daudzas neskaidrības gan par notikušā faktoloģiju, gan mērogu, gan cēloņiem un sekām. Par cēloņiem galvenā atbildība, acīmredzot, dalāma starp VID un EDS izstrādātāju "Exigen Services". Motīvu meklējumos spektrs, visticamāk, ir plašāks.

Attiecībā par sekām pagaidām vairāk ir pieņēmumu – datu publiskošana nav notikusi, līdz ar to versiju līmenī var un noteikti vajag vērtēt, kādas var būt tiesiskās, komerciālās un praktiskās sekas. No kaitējumiem vai zaudējumiem, līdz ieguvumiem, ja informācijas publiskošana dod labumu sabiedrībai, uz ko arī vēl var cerēt. Datorsistēmu drošības pastiprināšana, protams, arī ir viena no mācībām, tomēr ar to šajā gadījumā izlieto ūdeni vairs atpakaļ nesasmelt.

Par informācijas ieguvējiem, kuri sevi dēvē par ceturtās atmodas tautas armiju (4.ATA), un viņu motīviem vai plāniem pagaidām informācijas ir gaužām maz, tomēr, šķiet, informācijas ieguves fakts vairs netiek apstrīdēts. "Kas notiek Latvijā?" raidījuma tapšanas laikā vakar 4.ATA pārstāvis ar jau pazīstamo segvārdu Neo izvērsa saziņu arī ar KNL redakciju. Tā rezultātā ir tapusi neklātienes intervija, kas tiks publicēta raidījuma mājaslapā šīs dienas laikā un varētu dot plašāku pamatu jeb atskaites punktu šīvakara debatēm.

Raidījumā piedalīties aicināti VID šībrīža un agrākā vadība un speciālisti, "Exigen Services" pārstāvis, Valsts Datu inspekcijas vadītāja, un citi ar šo notikumu saistītie un eksperti.

Raidījuma sākums plkst. 21.20 LTV 1.kanālā, e-pasts skatītāju informācijai un jautājumiem knl@knl.lv, "Kas notiek Latvijā?" mājaslapa – www.knl.lv

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form