SPKC noteicis mājas karantīnu visiem Valmieras bērnudārza 'Varavīksne' bērniem
Foto: Shutterstock

Pirmdien Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) pieņēmis lēmumu, ka mājas karantīna jāievēro Valmieras pirmsskolas izglītības iestādes "Varavīksne" visu grupu bērniem, informēja pašvaldībā.

Latvijā izsludinātā ārkārtējā stāvokļa laikā DELFI publikācijas par jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 pieejamas bez maksas.
close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Bērnudārza vadība pirmdien aicina vecākus izņemt bērnus arī no dežūrgrupas.

Pašvaldībā norādīja, ka karantīnā esošajiem pedagogiem, atbalsta personālam, tehniskajiem darbiniekiem, kā arī bērnudārzu apmeklējošo bērnu vecākiem turpmākās 14 dienas jāseko līdzi savam un bērnu veselības stāvoklim, jāvēro, vai neparādās elpceļu infekcijas slimības pazīmes, paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums, apgrūtināta elpošana. Parādoties simptomiem, telefoniski jāsazinās ar ģimenes ārstu par tālāko rīcību.

Karantīnā esošo bērnu vecākiem jāsazinās ar ģimenes ārstu un jāatver darba nespējas lapa.

Plaši siekalu testi bērnudārzā un Valmieras 2. vidusskolā, kas atrodas vienā ēkā, tika veikti pēc SPKC sniegtās informācijas par Covid-19 inficēšanās gadījumu bērnudārzā.

Attālinātā mācību procesa laikā pašvaldība aicina vecākus nodrošināt, ka bērni atrodas savās dzīvesvietās, lieki neuzturas sabiedriskās vietās un nebrauc ar sabiedrisko transportu.

Mācību iestādēs notiek dezinfekcijas darbi.

Kā vēstīts, pagājušās nedēļas beigās "Varavīksne" un Valmieras 2.vidusskola saņēma darbiniekiem veikto siekalu testu analīžu rezultātus, no kuriem daži ir pozitīvi. Tāpēc iestāžu vadība nekavējoties izdeva rīkojumu Valmieras 2. vidusskolai pāriet uz attālināto mācību režīmu.

Pagājušajā piektdienā bērnudārzs pārtrauca darbību līdz brīdim, kad saņems SPKC ieteikumus. Pirmdien trīs grupiņu bērni, kuri nebija noteikti kā kontaktpersonas, varēja ierasties "Varavīksnē".

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Slimību profilakses un kontroles centrs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form