Spridzāns: PA darbību pārtrauks 2014.gada beigās
Foto: F64

Privatizācijas aģentūra (PA) šobrīd aktīvi strādā pie darbības izbeigšanas stratēģijas izstrādes, lai privatizācijas procesam valstī vienreiz varētu pielikt punktu un paredzēts, ka PA darbību izbeigs līdz 2014.gada beigām, piektdien informējis PA valdes priekšsēdētājs Ansis Spridzāns.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viņš uzsver, ka līdz tam laikam jāveic ilgtermiņa funkciju nodošana citām institūcijām un jāpabeidz iesāktie privatizācijas projekti, portālu "Delfi" informēja PA sabiedrisko attiecību pārstāvis Guntis Kārkliņš.

PA galvenie darbības virzieni patlaban ir valsts zemes un nekustamā īpašuma privatizācija, dzīvokļu un dzīvojamo māju privatizācija un valsts kapitāla daļu pārvaldīšana, privatizācija un atsavināšana.

PA Komercdarbības dienesta galvenais projekta vadītājs Andris Grafs piektdien sniedzis informāciju par plānotajām reformām valsts uzņēmumu pārvaldībā, kas paredz centralizētas valsts uzņēmumu pārvaldes institūcijas izveidošanu.

Viņš uzsvēra, ka reformas mērķis ir ieviest vienotus labas pārvaldības principus, kas būtu saistoši visiem valsts īpašumā esošiem uzņēmumiem. PA jau šobrīd valsts kapitālsabiedrību valdes un padomes locekļu kandidātu atlasei izmanto nomināciju komitejas. Šāda pieeja atbilst Valsts kapitālu daļu pārvaldības koncepcijā noteiktajiem padomes un valdes locekļu izvirzīšanas principiem un PA to jau sekmīgi izmanto savā pārvaldībā esošo valsts kapitālsabiedrību padomes kandidātu atlasei tādos uzņēmumos kā AS „Citadele banka", SIA „LMT" un SIA „Lattelecom".

PA, pārvaldot valsts kapitāla daļas, jau šobrīd nodrošina profesionālu un labiem pārvaldības principiem atbilstošu pieeju, par ko liecina arī sasniegtie uzņēmumu darbības rezultāti. Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta veiktā pētījumā "Valsts uzņēmumu pārvaldība Baltijas valstīs" banka Citadele saņēmusi visaugstāko novērtējumu un ir atzīta par vislabāk pārvaldīto valstij piederošo uzņēmumu Baltijā, savukārt SIA „Lattelecom" tika atzīts kā trešais labāk pārvaldītais valstij piederošais uzņēmums Baltijas valstīs. 2012.gada trešajā ceturksnī "Citadele" peļņa bija 5,7 miljoni latu, AS „Reverta" šogad valstij jau ir atmaksājusi 37 miljonus latu un kopumā kopš 2009.gada līdz šā gada novembra beigām valsts atbalsts bankām ir samazinājies par 480 miljoniem latu.

Jau vēstīts, ka Ekonomikas ministrijai (EM) šoruden tika uzdots 2013.gada sākumā iepazīstināt valdību ar ziņojumu par PA darbības izbeigšanu.

Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts informēja, ka PA paredzēts likvidēt, nododot funkcijas citām iestādēm. Viņa vērtējumā, PA darbība būtu izbeidzama līdz 2013.gada beigām.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Citadele Daniels Pavļuts Ekonomikas ministrija Tet
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form