Satversmes tiesa trešdien ierosināja lietu par ierobežojuma noteikt sodu, kas ir mazāks par likumā paredzēto atbilstību Satversmei, portālu "Delfi" informēja ST preses sekretāre Līna Kovalevska.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Satversmes 92.pants nodrošina ikvienas personas tiesības aizstāvēt savas tiesības un likumiskās intereses taisnīgā tiesā.

Krimināllikuma 49.pants paredz tiesas tiesības, konstatējot atbildību mīkstinošos apstākļus, noteikt mazāku kriminālsodu, nekā noteikts likumā. Taču ST apstrīdētā norma noteic, ka sodu šādā gadījumā nedrīkst samazināt personām, kas atzītas par vainīgām smaga vai sevišķi smaga nozieguma izdarīšanā, un šāds aizliegums neattiecas tikai uz nepilngadīgajiem, sievietēm un personām, kuras agrāk nav bijušas notiesātas par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu.

Lieta ir ierosināta pēc Augstākās tiesas Krimināllietu tiesu palātas pieteikuma, kurā norādīts, ka apstrīdētā norma liedzot samazināt sodu personām, kuras noziedzīgu nodarījumu izdarījušas ierobežotas pieskaitāmības stāvoklī.

Pieteikuma iesniedzēja norāda arī, ka, saskaņā ar Satversmes 92.pantu, personai ir konstitucionālas tiesības pieprasīt taisnīgumu un tiesai ir pienākums katru lietu izskatīt taisnīgi. Lietas taisnīgas izskatīšanas būtisks elements esot piespriestā soda taisnīgums, taču taisnīgs sods varot būt piespriests tikai tad, ja tiek ņemti vērā visi lietas apstākļi, arī personas ierobežotā pieskaitāmība.

Saeima ir uzaicināta līdz 2008.gada 7.jūlijam iesniegt atbildes rakstu ar lietas faktisko apstākļu izklāstu un juridisko pamatojumu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form