Foto: steindls.com

Satversmes tiesa (ST)ierosinājusi lietu Lisabonas līguma atbilstību Satversmes 101.pantam, portālu "Delfi" informēja ST.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Satversmes 101.pants noteic: "Ikvienam Latvijas pilsonim ir tiesības likumā paredzētajā veidā piedalīties valsts un pašvaldību darbībā, kā arī pildīt valsts dienestu. Pašvaldības ievēlē pilntiesīgi Latvijas pilsoņi un Eiropas Savienības pilsoņi, kas pastāvīgi uzturas Latvijā. Ikvienam Eiropas Savienības pilsonim, kas pastāvīgi uzturas Latvijā, ir tiesības likumā paredzētajā veidā piedalīties pašvaldību darbībā. Pašvaldību darba valoda ir latviešu valoda."

Lieta ir ierosināta pēc vairāku iedzīvotāju konstitucionālās sūdzības. Pieteikuma iesniedzēji uzskata, ka Lisabonas līgums varot tikt apstiprināts tikai ar tautas nobalsošanu.

Kā uzskata pieteikuma iesniedzēji, līgums ierobežojot Latvijas tiesības brīvi lemt par izstāšanos no ES, tādējādi Latvija zaudējot savu suverenitāti. Līgumā esot saskatāmas arī demokrātijas vājināšanās tendences, piemēram, paredzēta jauna balsošanas kārtība, kas balstīta uz vairākuma, nevis konsensusa principa. Pieteikuma iesniedzēji uzskata, ka, nerīkojot tautas nobalsošanu par pievienošanos Lisabonas līgumam, tiekot pārkāptas pilsoņu tiesības piedalīties valsts darbībā, proti, nodot savu balsi nobalsošanā.

Saeima ir uzaicināta līdz 2008.gada 20.oktobrim iesniegt atbildes rakstu ar lietas faktisko apstākļu izklāstu un juridisko pamatojumu.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form