Satversmes tiesa (ST) ierosinājusi lietu par notiesāto personu tiesību ierobežojumiem, izciešot sodu disciplinārajos izolatoros, portālu "Delfi" informēja tiesā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Lieta ierosināta par Latvijas Sodu izpildes kodeksa 74. panta pirmās daļas un Ministru kabineta 2006. gada 30. maija noteikumu Nr. 432 "Brīvības atņemšanas iestādes iekšējās kārtības noteikumi" 88. punkta atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 96. un 104. pantam. Apstrīdētā Sodu izpildes kodeksa norma citastarp paredz, ka notiesātajiem, kurus tur soda vai disciplinārajos izolatoros, nav tiesību saņemt sūtījumus, pienesumus un bandroles un nosūtīt vēstules privātpersonām. Savukārt apstrīdētā MK noteikumu norma paredz, ka ierobežojumi saņemt un nosūtīt vēstules notiesātajiem, kuri atrodas soda vai disciplinārajos izolatoros, neattiecas uz iesniegumiem un sūdzībām prokuratūrai vai Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniekam.

Lieta ir ierosināta pēc Roberta Mutuļa konstitucionālās sūdzības. Pieteikuma iesniedzējs norāda, ka, viņam izciešot sodu izolatorā, tikusi ierobežota sarakste ne vien ar tuviniekiem, bet arī ar valsts institūcijām, piemēram, ar Tiesībsargu. Pieteikuma iesniedzējam adresētās vēstules viņš esot saņēmis tikai pēc soda izciešanas izolatorā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form