ST vērtēs ieslodzīto tiesības uz sociālā nodrošinājuma pabalstu
Foto: LETA

Satversmes tiesa (ST) vērtēs ierobežojumu atklātā tipa cietumā ieslodzītajiem saņemt sociālā nodrošinājuma pabalstus, informē tiesas priekšsēdētāja palīdze Līga Pauliņa.

Pašlaik Valsts sociālo pabalstu likums noteic, ka regulāri izmaksājamo valsts sociālo pabalstu izmaksu pārtrauc uz laiku, kamēr pabalsta saņēmējs vai bērns, par kuru tiek maksāts pabalsts, atrodas pilnā valsts apgādībā.
Pieteikuma iesniedzējam Andrejam Klišinam ir piešķirts valsts sociālā nodrošinājuma pabalsts, jo viņam gan pienāktos invaliditātes pensija, taču Klišina sociālās apdrošināšanas stāžs nepārsniedz trīs gadus. Tomēr arī pabalsta izmaksa Klišinam pārtraukta, jo viņš izcieš sodu atklātā tipa cietumā un līdz ar to tiek uzskatīts, ka atrodas pilnā valsts apgādībā.

Pieteikuma iesniedzējs norāda, ka normatīvajos aktos nav definēts jēdziens "pilna valsts apgādība", turklāt atklāta tipa cietuma režīms paredz personai iespēju pamest brīvības atņemšanas soda izciešanas vietu no divām līdz piecām diennaktīm. Šajā laikā persona, pēc pieteikuma iesniedzēja uzskata, neatrodas valsts apgādībā. Turklāt personas, kurām ir tiesības saņemt invaliditātes pensiju, nonākot pilnā valsts apgādībā, šīs tiesības nezaudē.

Pieteikuma iesniedzējs norāda, ka apstrīdētājā normā ietvertā kārtība ir pretrunā ar Satversmes 91. pantā nostiprināto vienlīdzības principu, kā arī aizskar viņa tiesības uz sociālo nodrošinājumu.

Saeima ir uzaicināta līdz nākamā gada 17. februārim iesniegt atbildes rakstu ar lietas faktisko apstākļu izklāstu un juridisko pamatojumu. Lietas sagatavošanas termiņš ir 2012. gada 12. maijs.

Tags

Cietums Satversmes tiesa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form