Satversmes tiesa ierosinājusi lietu par iespēju trešajām personām iesaistīties civilprocesa lietās, pirms ir pabeigta lietas izskatīšana pēc būtības pirmās instances tiesā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Satversme garantē personai tiesības uz taisnīgu tiesu un aizsargā personas privātās dzīves neaizskaramību. Apstrīdētā Civilprocesa likuma norma noteic, ka trešās personas var iestāties lietā, pirms ir pabeigta lietas izskatīšana pēc būtības pirmās instances tiesā, informēja ST pārstāve Līna Kovaļevska.

Pieteikumu iesniedzēji apraksta līdzīgas situācijas - viņu lietās par laulības šķiršanu un laulāto kopmantas sadali un arī par bērnu uzturlīdzekļu piedziņu - tiesa nolēmusi kā trešās personas lietā pielaist kredītiestādes.

Pieteikuma iesniedzēji norāda, ka tādējādi tiekot ierobežotas viņu tiesības uz privātās dzīves neaizskaramību, jo laulības šķiršanas lietā parasti tiek apspriesta laulāto ģimenes dzīve un informācija par to, ieskaitot informāciju par laulāto un bērnu privāto dzīvi varot brīvi nonākt trešo personu rīcībā. Pēc iesniedzēju domām, tas neesot pieļaujami. Turklāt pašu lietas dalībnieku iebildumi pret trešo personu iesaistīšanu netiekot uzklausīti, un tādējādi esot pārkāptas viņu tiesības uz taisnīgu tiesu kā pienācīgu, tiesiskai valstij atbilstošu procesu, kurā lieta tiek izskatīta.

Saeima ir uzaicināta līdz 24.janvārim iesniegt atbildes rakstu ar lietas faktisko apstākļu izklāstu un juridisko pamatojumu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form