Trešdien, 5.martā, stājas spēkā grozījumi likumā "Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu", kas paredz vairākas izmaiņas parakstu vākšanas organizēšanā, nformēja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Vienas no nozīmīgākajām izmaiņām ir saistītas ar to vēlētāju iespējām piedalīties parakstu vākšanā, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar nokļūt parakstu vākšanas vietās. Saskaņā ar jauno kārtību šiem vēlētājiem, līdzīgi kā tas ir vēlēšanās vai tautas nobalsošanā, tiks organizēta balsošana viņu atrašanās vietā.

Par savu vēlmi piedalīties parakstu vākšanā šiem vēlētājam līdz parakstu vākšanas 29.dienai jāinformē savas pašvaldības vēlēšanu komisija vai parakstu vācējs, iesniedzot attiecīgu iesniegumu. Savukārt parakstu vākšanu vēlētāju atrašanās vietās vēlēšanu komisija organizēs parakstu vākšanas pēdējā dienā.

Pēc līdzīgiem nosacījumiem parakstu vākšanā varēs piedalīties arī aizdomās turētās, apsūdzētās vai tiesājamās personas, kurām kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums.

Tāpat grozījumi paplašina iespējas piedalīties parakstu vākšanā vēlētājiem, kuri parakstu vākšanas laikā uzturas ārvalstīs, nosakot, ka turpmāk parakstu vākšanas vietas izveidojamas visās Latvijas vēstniecībās, ģenerālkonsulātos un konsulātos.

Ar likuma grozījumiem precizēta arī pašvaldību kompetence vēlētāju informēšanā par parakstu vākšanas vietām un darba laiku. Pašvaldībām turpmāk būs jāgādā, lai paziņojumi par parakstu vākšanas vietām un darba laikiem tiktu izlikti pie pašvaldības ēkas, pašvaldības informācijas sniegšanas vietās un parakstu vākšanas vietās. Tāpat pašvaldībām jānodrošina, lai šī informācija tiktu publicēta pašvaldības izdotajā laikrakstā vai, ja tāda nav, citā vietējā laikrakstā.

Pirmo reizi šie nosacījumi tiks īstenoti parakstu vākšanas likuma "Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē" ierosināšanai laikā.

Parakstu vākšana par Satversmes grozījumu ierosināšanu notiks no šā gada 12.marta līdz 10.aprīlim.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form