Starptautiskajā ekonomikas olimpiādē Latvijas jaunieši izcīna trīs zelta medaļas
Foto: Shutterstock

Visi Latvijas izlases dalībnieki no pirmās Starptautiskās ekonomikas olimpiādes atgriezīsies ar medaļām, tostarp trīs zelta medaļām, informēja Eiropas projekta "Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai" aktivitātes koordinatore Sintija Birule.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Zelta medaļas saņēmuši Vairis Stramkalis no Olaines 1. vidusskolas, Roberts Pavlovskis no Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskolas un Alisa Turukova no Daugavpils Krievu vidusskolas.

Vienlaikus Diāna Paula Upmale no Cēsu Valsts ģimnāzijas un Kārlis Eiduks no Olaines 1. vidusskolas saņēmuši bronzas godalgas.

Pirmā starptautiskā ekonomikas olimpiāde tika gatavota vairākus gadus. Tās organizators – Ekonomikas augstskola Maskavā – laikā no 14. līdz 21. septembrim bija izstrādājusi trīs olimpiādes kārtas, kurās jaunieši pierādīja savas finanšu lietpratības prasmes, ekonomikas problēmu risinājumu izpratni un komandas sastāvā risināja noteiktu situācijas modeli, lai piedāvātu unikālu un pētnieciski pamatotu biznesa piedāvājumu.

Kā norāda Birule, Latvijas vēsturē šī ir pirmā reize, kad jauniešiem ar izcilām ekonomikas zināšanām un prasmēm ir iespēja sacensties starptautiskā līmenī vienlīdzīgi ar tādām izlasēm kā ASV un Krievijas jauniešiem, un olimpiādes rezultāti atspoguļo šo skolēnu pedagogu ilglaicīgu ieguldījumu jauniešu intereses attīstībā par ekonomiku kā mācību priekšmetu.

Nozīmīgu sagatavošanas darbu pirms pasākuma nodrošināja Latvijas vadošo augstskolu mācībspēki. Latvijas komandas vadītājs Mārtiņš Danusēvičs olimpiādes norises laikā tika uzaicināts un iekļauts Starptautiskās ekonomikas olimpiādes Rīcības komitejā, kas stiprina iespēju Latvijai nodrošināt pasaules novitāšu pieejamību jauniešiem, kas apgūst ekonomiku Latvijā, klāstīja Birule.

Latvijas jauniešu dalība pasākumā tiek īstenota projektā "Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai".

Valsts izglītības satura centrs informē, ka jaunieši atgriezīsies Latvijā, 22. septembrī, pulksten 10.55 starptautiskajā lidostā "Rīga".

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Valsts izglītības satura centrs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form