'Stiprini stipros' jaudīgi ieskrējies, pirmajās dienās savākti jau 40 000 eiro
Foto: Viesturs Radovics, DELFI

Kopš 4. decembra portāla "Delfi" atbalsta akcijā "Stiprini stipros", ko jau trešo gadu rīko sadarbībā ar labdarības organizāciju "Ziedot.lv", savākti vairāk nekā 40 000 eiro. Arī šogad tiek aicināts atbalstīt ģimenes, kurās ilgstoši dzīvo aprūpējams tuvinieks, īpaši izceļot aprūpētāju būtisko lomu ikdienas dzīvē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Slimība piezogas pēkšņi un negaidīti, sagriež dzīvi ar kājām gaisā. Situācija, kad tuviniekiem vienmēr ir jābūt mājās un jāveic slimnieka aprūpe katru dienu, ir smaga gan emocionāli, gan fiziski. Tas ir kā maratons, kuram neredzi finišu. Aprūpētājs, kas palīdz tuvinieka aprūpē, ir ne tikai praktiska palīdzība, bet arī atelpa un emocionāls atbalsts. Palīdzēsim!" aicina "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta.

Šī gada stāstos iepazīstamies ar Jekaterinu, kura muguras muskuļu atrofijas dēļ ir piekalta ratiņkrēslam, un viņa spēj kustināt tikai kreisās rokas pirkstus. Sarežģītās transportēšanas dēļ viņa nekad nav piedzīvojusi zelta rudeni Siguldā, redzējusi Ventas rumbu vai pabijusi pludmalē. Dvīņubrāļiem Elvim un Raivo jau kopš dzimšanas ir smagas veselības problēmas, un viņi pilnībā ir atkarīgi no citu cilvēku aprūpes. Priekšlaicīgi pasaulē nākušajiem brāļiem ir bērnu cerebrālā trieka un spastiska tetraparēze, Elvim dažreiz ir arī epilepsijas lēkmes. Šobrīd puišiem ir 22 gadi, bet ir skaidrs, ka arī 30 un 40 gadu vecumā viņi būs atkarīgi no citiem cilvēkiem.

Tatjanas 34 gadus vecā meita Ļenočka mūžam būs bērns, jo viņas attīstība apstājusies četru gadu līmenī. Viņai noteikta diagnoze "bērnu cerebrālā trieka un prāta un runas attīstības traucējumi smagā formā", tādēļ mammai mājās jākoncentrējas tikai uz meitu. Jau 18 gadus gultai piekalts ir Reinis Runcis, kura dzīvi kājām gaisā sagrieza kāds brauciens automašīnā pa apledojušu ceļu. Pārējie pasažieri tika cauri ar viegliem zilumiem, bet viņa dzīve kļuva par elli. Šobrīd Reinis pilnībā atkarīgs no mammas un aprūpētāju palīdzības. Solvitas un Aivara mīlasstāstu, kas aizsākās pirms 34 gadiem, papostījusi smaga, neārstējama slimība – multiplā skleroze. Jau divus gadus Solvita ir pilnībā guloša un atkarīga no vīra aprūpes, jo pati nespēj neko, pat ne paņemt ūdens pudeli, lai veldzētu slāpes.

Pērn kopumā tika saziedoti 68 508.53 eiro eiro, lai palīdzētu ģimenēm, kurās aug ilgstoši aprūpējams bērns, bet 2018. gadā 69 172.98 eiro. Šogad ziedojumu vākšana turpinās līdz 27. decembrim, ziedot var šeit.

"Ziedot.lv" atgādina, ka labdarības organizācija neietur nekādas starpniecības maksas, visi ziedojumi 100% apmērā nonāk ģimeņu atbalstam.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Stiprini stipros Ziedot.lv
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form