SIA "Super bebris" Rīgas rajona Stopiņu pagastā veido dzīvojamo koka māju ciematu "Saulīši", BNS informēja "Super bebris" ģenerāldirektors Normunds Teko. Viņš pastāstīja, ka kopumā ciemata apbūvē nepieciešams investēt aptuveni septiņus miljonus latu. Ciematā paredzētas septiņas ielas, un tajā izbūvēs 127 mājas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Ciemata "Saulīši" apbūves teritorija ir aptuveni 18 hektāri zemes, vidēji katram apbūves gabalam atvēlēti 0,13 hektāri. Starp apbūves gabaliem paredzēti asfaltēti, apgaismoti ceļi, kas nodrošina ērtu piekļūšanu katram zemes gabalam.

Ciemata "Saulīši" apbūve sākta pirms diviem mēnešiem, savukārt būvdarbus plānots pabeigt pēc diviem līdz trim gadiem. Tas tiek veidots no divu tipu konstruktīvi atšķirīgām dzīvojamām mājām. Pirmais tips - frēzbaļķa, līmēta koka brusa guļbūve un otrs tips - koka karkasa būve. Kopumā tiks būvētas astoņu modeļu viena un divu stāvu mājas, kuru kopējā platība plānota aptuveni no 80 līdz 170 kvadrātmetriem.

"Dzīvojamās mājās uzstādīts individuāls gāzes katls ar savu uzskaiti. Mājā ietilpst visa iekšējā apdare ar flīzēm virtuvē, siltās grīdas, visas santehniskās iekārtas, teritorijas nožogojums, kā arī kamīns viesistabā. Visā teritorijā izlīdzināta melnzeme ar iesētu zālāju. Celiņi līdz ēkas ieejai un garāžai bruģēti ar betona akmeņiem. Mājas tiek pārdotas pilnīgi gatavas dzīvošanai," sacīja Teko.

Galvenā iebrauktuve ciemata teritorijā paredzēta no esošā meža ceļa. Pie šīs iebrauktuves paredzēts izbūvēt saimnieciski administratīvo centru, autostāvvietu un sabiedriskā transporta galapunktu. Plānots, ka tiks organizēts sabiedriskais transports "Ciemats-Rīgas centrs".

Ciematam paredzēts veidot vienotu ūdens, kanalizācijas, gāzes, elektro un sakaru apgādes sistēmu visam zemesgabalam. Sadzīves kanalizācijas ūdeņu savākšana paredzēta centralizēta ar novadīšanu uz bioloģiskām attīrīšanas ietaisēm. Ciemats būs aprīkots ar apsardzi, tajā darbosies arī kafejnīca, medpunkts un citi servisi. SIA "Super bebris" dibināts 2001.gada janvārī.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form