Stradiņa slimnīcā pirmo reizi veikta unikāla aortas operācija
Foto: PantherMedia/Scanpix

Rīgā, Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā sekmīgi veikta unikāla aortas operācija operācija, informēja slimnīca.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Operācijā veikta komplicētas aortas aneirismas endoprotezēšana ar inividuāli dizainētu un ražotu stenta protēzi. Operācija noritējusi veiksmīgi un nedēļas beigās plānots pacientu izrakstīt mājās.

Stenta protēze bija individuāli dizainēta un izgatavota rūpnīcā un operācijas laikā tā ievietota ar nelieliem griezieniem mazinvazivā veidā, aortā. Līdz šim pacientiem nebija iespējas uz šādu ārstēšanu Latvijā un tādēļ šos pacientus bija jāsūta ārstēties uz Vāciju un citām Eiropas valstīm.

Kā uzsver slimnīca, šāds notikums ir liels sasniegums, jo turpmāk pacientus varēs operēt Latvijā, tādējādi atvieglojot pacientiem palīdzības saņemšanu un ietaupot daudz resursu.

Pēdējos 20 gadus Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas asinsvadu ķirurģijas centrs ir daudz attīstījies, lai varētu veikt pasaules līmeņa operācijas. Šī operācija bija pēdējais solis, kas vēl nebija sasniegts, bet pateicoties Veselības ministrijas Veselības norēķinu centra atbalstam, kas finansēja konkrēto operāciju, kā arī, vācu kolēģim - Diseldorfas universitātes asinsvadu klīnikas ķirurģijas vadītājam profesoram Hubertam Šelcingam, sekmīgi norisinājās pasaules līmeņa operācija.

Operācijas veikšana Latvijā izmaksā divreiz mazāk, tādējādi veselības budžetā ietaupot līdz pat 70 000 eiro. Arī turpmāk būs iespēja šādas operācijas nodrošināt pacientiem Latvijā.

Pateicoties operācijai, ir glābta pacienta dzīvība, samazināts komplikāciju risks, ir panākta ātra darba spēju atjaunošanās.

Atvērtas ķirurģiskas operācijas gadījumā, darba spējas tiek zaudētas uz gadu, bet pateicoties šai unikālajai operācijai, darba spējas atjaunosies nedēļas laikā.

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā ir vadošais aortas endovaskulārais ārstniecības centrs valstī, gadā veicot vairāk kā 50 aortas operācijas.

Operāciju tika veikta profesora Daina Krieviņa vadībā ar Diseldorfas slimnīcas asinsvadu ķirurģijas vadītāja profesora Huberta Šelciga atbalstu. Operācijā piedalījās mediķi Jānis Šavlovskis, Kaspars Ķīsis, Mārcis Gediņš un Edgars Zelāns.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca Veselības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form