Stradiņa slimnīcas būvniecības projektam no ES fondiem plāno pārdalīt 29,4 miljonus eiro
Foto: LETA

Ņemot vērā iespējamās Eiropas Savienības (ES) fondu atlikumu un snieguma rezerves pārdales, nākamajos trīs gados 29,4 miljonus eiro plānots pārdalīt Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) A korpusa otrās kārtas būvniecības projektam, liecina informatīvais ziņojums par fiskālās telpas pasākumiem un izdevumiem prioritārajiem pasākumiem valsts budžetam 2020. gadam un ietvaram 2020.-2022. gadam.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Finansējums 29,4 miljonu eiro apmērā Stradiņa slimnīcai nepieciešams saistībā ar būvniecības otrās kārtas izmaksu pieaugumu, ko veido būvniecības izmaksu sadārdzinājums, nepieciešamās iekārtas un papildu aprīkojums. Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) jau iepriekš pauda, ka ir "pietiekami optimistiska", ka Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa būvniecībai trūkstošos 29 miljonus eiro izdosies rast.

Kā informēja Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders, Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa projektam 2021. gadā nepieciešami 10,8 miljoni eiro, 2022. gadā – 15,9, bet 2023. gadā – 2,5 miljoni eiro.

Finanšu ministrija (FM) skaidroja – izvērtējot iespējas atbrīvot līdzekļus prioritāro pasākumu īstenošanai, palielinot fiskālo telpu, patlaban apzinātas ES struktūrfondu un Kohēzijas fonda snieguma rezerves finansējuma un citu neizmantoto finansējuma atlikumu novirzīšanas iespējas valsts budžeta līdzfinansējuma daļas aizstāšanai plānotajos un sāktajos ES fondu projektos, tostarp Stradiņa slimnīcas projekta īstenošanai.

Pēc FM paustā, tā kā izdevumu pieaugumu paredzēts segt no pārdalāmā ES fondu finansējuma, projekta sadārdzinājums neradīšot papildu izdevumus valsts budžetam.

Jau iepriekš ziņots, ka Stradiņa slimnīca jaunā korpusa būvniecībai trūkstošos 29 miljonus eiro varētu rast neizmantotajos ES fondos.

Jau vēstīts, ka Eiropas Komisijā Stradiņa slimnīcas A korpusa otrās kārtas projekts ar kopējām izmaksām 91 miljona eiro apmērā tika iesniegts 2018.gada rudenī, tomēr patlaban tiek lēsts, ka projekta izmaksas pieaugušas par apmēram 30 miljoniem eiro.

Plānots, ka Stradiņa slimnīcas A korpusa otrajā kārtā taps jauna ēka, kurai plānoti pieci virszemes stāvi un pagrabstāvs, telpu platībai kopumā sasniedzot aptuveni 37 000 kvadrātmetru. Jaunajā ēkā tiek paredzēts Neatliekamās palīdzības centrs, Operāciju bloks ar 15 operāciju zālēm, Sievietes un bērna veselības klīnika, Intensīvās terapijas nodaļa, Neiroloģijas klīnika ar telpām Insulta vienībai, kā arī ķirurģijas profila nodaļas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Eiropas Savienība Finanšu ministrija Ilze Viņķele Stradiņa slimnīca Veselības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form