Salīdzinot ar 2007. gada atbilstošo laika periodu, 2008. gada ceturtajā ceturksnī strauji pieaudzis darba meklētāju skaits, sasniedzot 118 700 jeb 9,9 % no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
2007. gada ceturtajā ceturksnī darbu meklēj 64 300 cilvēki jeb 5,3 % no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem.

Darba meklētāju skaits ir jūtami audzis arī attiecībā pret 2008. gada trešā ceturkšņa līmeni, kad šis rādītājs bija vien 87 300 cilvēku jeb 7,2 % no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem.

Darba meklētāju vīriešu īpatsvars ekonomiski aktīvo vīriešu skaitā valstī 2008. gada ceturtajā ceturksnī bija augstāks nekā sievietēm, veidojot 11,4 % un 8,2 %. Gandrīz ceturtā daļa jeb 23,8 % no darba meklētājiem bija ilgstošie darba meklētāji.

CSP norāda, ka par darba meklētājiem uzskatāmas personas vecumā no 15 līdz 74 gadiem, kas pārskata nedēļā nekur nestrādāja un nebija pagaidu prombūtnē no darba, pēdējo četru nedēļu laikā aktīvi meklēja darbu un darba atrašanas gadījumā bija gatavas tuvāko divu nedēļu laikā sākt strādāt. To skaitā ir gan Nodarbinātības valsts aģentūrā reģistrētie bezdarbnieki, gan personas, kas meklēja darbu izmantojot citas darba meklēšanas iespējas.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form