foto: Juris Zariņš
Foto: DELFI

Zemkopības ministre Laimdota Straujuma uzskata, ka papildus vides aizsardzības pasākumiem ir jādomā par ekonomiskajiem aspektiem, lai veicinātu lauku teritoriju apdzīvotību un attīstību, portāls “Delfi” uzzināja Zemkopības ministrijas preses dienestā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Eiropas Savienības (ES) Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes neformālajā sanāksmē Kiprā Straujuma uzsvēra, ka Latvijas lauksaimniekiem ir nepieciešams papildu ES atbalsts augsnes auglības paaugstināšanai, tajā skaitā meliorācijas sistēmu sakārtošanai un uzlabošanai.

Pirmais būtiskais solis situācijas uzlabošanai, kā uzsvēra zemkopības ministre, ir vienlīdzīgu tiešo maksājumu nodrošināšana visu dalībvalstu lauksaimniekiem no 2014. gada, novēršot pašreizējo situāciju, kad Baltijas valstu lauksaimnieki saņem netaisnīgi zemus tiešmaksājumus.

Pieaugot tiešo maksājumu līmenim un rodot iespēju sniegt atbalstu meliorācijai un augsnes auglības uzlabošanai, Latvijas lauksaimnieki būtu ieinteresēti apstrādāt lielākas platības un atgūt patalaban pamestās lauksaimniecībā izmantojamās zemes platības.

ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes neformālajā sanāksmē Kiprā tika spriests par pārtikas ražošanu Eiropā un atjaunojamo resursu saglabāšanu.

Kipras prezidentūras sagatavotajā dokumentā uzsvērtas problēmas saistībā ar klimata pārmaiņām, kas izraisa augsnes noplicināšanos un ūdens trūkumu un negatīvi ietekmē pārtikas nodrošinājumu pasaulē, kam sekas ir pārtikas trūkums un lauksaimniecības produktu cenu pieaugums daudzviet pasaulē.

Saskaņā ar prognozēm pieprasījums pēc pārtikas produktiem pasaulē līdz 2050. gadam pieaugs par 70%.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Eiropas Savienība Kipra Laimdota Straujuma Lauksaimniecība Zemkopības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form