Straujuma: jaunā valdība ir nokomplektēta
Foto: F64

Pirmdien, "Reformu partijai" (RP) atsakoties no prasības ekonomikas ministra postenim virzīt Danielu Pavļutu, premjera amata kandidāte Laimdota Straujuma (V) žurnālistiem beidzot varēja uzsvērt, ka jaunā valdība ir nokomplektēta.

"Pēc šī rīta sarunām ar Reformu partiju jaunā valdība ir nokomplektēta un, manuprāt, komanda ir sastādīta ļoti laba," sacīja Straujuma.

Straujuma arī apliecināja, ka rīt partijas vēl skatīs koalīcijas līgumu, taču tajā nebūšot tik būtisku punktu, kas ietekmētu Saeimas trešdienas balsojumu par jaunās valdības apstiprināšanu.

Pirmdien arī norisinājās pēdējā pašreizējās koalīcijas padomes sēde, kuru vadīja demisionējošais premjers Valdis Dombrovskis (V). Viņš pēc sēdes žurnālistiem norādīja, ka tikšanās laikā koalīcijas partneri izskatīja valdības un Saeimas sēžu darba kārtības, domstarpību būtiskajos jautājumos neesot bijis.

No premjera amatam virzītās Laimdotas Straujumas pārstāvētās "Vienotības" darbam valdībā virzīti Ingrīda Circene, Andris Vilks un Anrijs Matīss. Apstiprinot valdību, viņi saglabātu  savus līdzšinējos amatus -  veselības, finanšu un satiksmes ministra portfeļus. Savukārt Ina Druviete no "Vienotības" izvirzīta izglītības un zinātnes ministra amatam.

"Zaļo un zemnieku savienību" (ZZS) topošajā valdībā pārstāvēs Uldis Augulis labklājības ministra amatā, Jānis Dūklavs būs zemkopības ministrs, bet aizsardzības ministrs būs Raimonds Vējonis.

Nacionālo apvienību (NA) valdībā pārstāvēs Dace Melbārde kultūras ministra amatā, Baiba Broka būs tieslietu ministre, bet vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs būs  Einārs Cilinskis.

Savukārt "Reformu partijas" ārlietu ministrs arī turpmāk būs Edgars Rinkēvičs, Rihards Kozlovskis saglabās iekšlietu ministra portfeli, bet Ekonomikas ministrijā, piekāpjoties Straujumas uzstādījumiem, RP pārstāvis būs nevis Daniels Pavļuts, bet gan līdzšinējais izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis.

Saeima par jaunās valdības apstiprināšanu varētu lemt trešdien, 22.janvārī.

Jau vēstīts, ka Straujuma nolēma neaicināt turpināt darbu nākamajā valdībā līdzšinējo ekonomikas ministru Pavļutu. Vēstulē RP valdes priekšsēdētājam Demiteram Straujuma aicināja deleģēt citu kandidātu ekonomikas ministra amatam. Kā piemērotus kandidātus viņa minēja Vjačeslavu Dombrovski un Ekonomikas ministrijas (EM) parlamentāro sekretāru Vilni Ķirsi.

Kā iemeslus Pavļuta neaicināšanai valdībā Straujuma min to, ka, uzņemoties politisko atbildību par Zolitūdē notikušo traģēdiju, demisionēja Valda Dombrovska (V) vadītā valdība.

Tags

Andris Vilks (Vienotība) Baiba Broka (aktrise) Daniels Pavļuts Einārs Cilinskis Ina Druviete Laimdota Straujuma Raimonds Vējonis Reformu partija Zaļo un zemnieku savienība Vienotība

Comment Form