Strīķe tiesā uzvar Streļčenoku - stājies spēkā spriedums par viņas atjaunošanu amatā
Foto: LETA

Augstākās tiesas (AT) Civillietu departaments pirmdien rīcības sēdē atteicies ierosināt kasācijas tiesvedību lietā par bijušās Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietnieces Jutas Strīķes atjaunošanu amatā, līdz ar to stājas spēkā spriedums par viņas atjaunošanu amatā.

Kā informēja AT preses sekretāre Baiba Kataja, AT Civillietu departaments rīcības sēdē izskatīja KNAB kasācijas sūdzību par Rīgas apgabaltiesas 24.septembra spriedumu un nolēma atteikt ierosināt kasācijas tiesvedību. Lēmums nav pārsūdzams.

Līdz ar to stājas spēkā Rīgas apgabaltiesas spriedums, kas paredz Strīķi atjaunot amatā.

Kā informēja Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) preses sekretāre Aiva Rozenberga, valdības vadītāja par sprieduma spēkā stāšanos ir informēta un pašlaik seko līdzi situācijai KNAB gan saistībā ar priekšnieka vietnieces Strīķes, gan Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītājas llzes Dravenieces atjaunošanu amatā.

Kā ziņots, Rīgas apgabaltiesa pirmdien arī apmierināja bijušās KNAB Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītājas Dravenieces prasību un lika viņu atjaunot amatā.

Jau ziņots, ka pērn 20.decembrī KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks, pamatojoties uz Strīķes darbības un tās rezultātu atkārtotu novērtēšanu un ņemot vērā to, ka Strīķe nenovērsa iepriekšējā novērtēšanā norādītās nepilnības savā darbībā, par ilglaicīgiem un sistemātiskiem pārkāpumiem nolēma Strīķi kā neatbilstošu ieņemamam amatam atbrīvot no darba.

Toreizējais premjers Valdis Dombrovskis (V) 7.janvārī Streļčenoka lēmumu atcēla, taču 14.janvārī Streļčenoks Strīķi atbrīvoja atkārtoti. 21.janvārī Dombrovskis paziņoja par atkārtotu Streļčenoka rīkojuma atcelšanu un Strīķes atjaunošanu amatā. Streļčenoks 7.februārī trešo reizi uzteica darbu savai vietniecei, bet šoreiz jaunā valdības vadītāja Laimdota Straujuma (V) strīdā neiejaucās un Streļčenoka rīkojumu neatcēla, līdz ar to tika sākta tiesāšanās.

Tiesāšanās laikā Srīķe jau ir pārcelta KNAB Juridiskās nodaļas galvenā speciālista (jurista) amatā - Streļčenoks 11.jūlijā parakstīja rīkojumu par toreizējās savas vietnieces Strīķes disciplinārsodīšanu un nolēma viņu pazemināt amatā uz diviem gadiem un sešiem mēnešiem, sākot ar 21.jūliju. No šī datuma Strīķe tika iecelta par biroja Juridiskās un personālvadības nodaļas galveno speciālisti iesniegumu pieņemšanas jautājumos.

Taču Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa decembra sākumā apmierināja Strīķes prasību lietā par pazemināšanu amatā, atceļot šo lēmumu. Tomēr spriedums šajā daļā nestājās spēkā nekavējoties.

Tags

Jaroslavs Streļčenoks Juta Strīķe KNAB Korupcija Laimdota Straujuma Rīgas apgabaltiesa Valdis Dombrovskis

Comment Form